Zróbmy raban!

„Człowiek młody, który się nie uśmiecha, który nie robi choć trochę rabanu, za wcześnie się zestarzał”. Papież Franciszek ŚDM w Rio de Janeiro

Presbook z fragmentami i najważniejszymi wypowiedziami bohaterów książki.

Poznaj historie ludzi, którzy trochę tego Bożego zamieszania zrobili, a dzięki temu ich życie zupełnie się zmieniło. Niektórzy spotkali na ŚDM swoją drugą połówkę, inni odnaleźli tam Boga, lub poznali swojego Anioła Stróża. Wszyscy wrócili szczęśliwi! Wiesz na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży? Dlaczego przyjeżdża na nie więcej młodych ludzi niż na koncerty Justina Biebera i The Rolling Stones razem wziętych? Książka, którą trzymasz w rękach to niezbędnik, który pozwoli Ci odpowiedzieć na wszystkie pytania, jakie przychodzą Ci do głowy, a także praktycznie i duchowo przygotować się do przeżycia Światowych Dni Młodzieży. Pozwól Bogu zrobić raban w Twoim życiu!

Henryk Tomasik delegat Komisji Episkopatu Polski ds. Światowych Dni Młodzieży.

„To naprawdę ciekawa książka. Charakteryzuje ją prostota, autentyzm oraz entuzjazm, a mimo wszystko głęboki przekaz ukazujący niezwykłe wydarzenie naszych czasów, jakimi są Światowe Dni Młodzieży. Taki był „plan” św. Jana Pawła II, który zachęcał młodzież do entuzjastycznego podążania za Chrystusem. Młodzieńczy dynamizm dostrzegamy zarówno
u prezentowanych „bohaterów”, jak i u Autorek, odpowiedzialnych za stworzenie tej wciągającej narracji. Dzięki temu widzimy Światowe Dni Młodzieży jako ciekawe doświadczenie wiary młodych ludzi we wspólnocie Kościoła. Światowe Dni Młodzieży rzeczywiście stały się „żywą ikoną pielgrzymującego Kościoła”.

O autorkach:

Karolina Sarniewicz – dziennikarka, która w ŚDM zakochał się od pierwszego wejrzenia tak, bardzo, że zrezygnowała dla nich z etatowej pracy.

Anna Salawa – kierownik sekretariatu Krajowego Biura Organizacyjnego ŚMD, czyli człowiek, który wie wszystko o tym co dzieje się w sercu ŚDM.

Tytuł: Zróbmy raban! Niezbędnik na Światowe Dni Młodzieży.   

Autorki: Karolina Sarniewicz, Anna Salawa   

Wydawca: Wydawnictwo Znak, Kraków 2016 r.

Dane techniczne: format: 140 x 205, s.320, oprawa miękka

Cena detaliczna: 32,90 zł.

Dostępna: Książka dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.znak.com.pl