Życzenia Diakonii Centrum Ruchu na Kopiej Górce

BN2014W dorocznym rytmie roku liturgicznego niebawem będziemy świętować uroczystość Narodzenia Pańskiego. W modlitwie próśb pierwszych Nieszporów, kiedy rozpoczynamy świętowanie tej Uroczystości, wypowiadamy między innymi takie słowa: Panie, Ty przychodząc na świat rozpocząłeś nowe czasy zapowiedziane przez proroków, spraw, aby Kościół na zawsze zachował swoją młodość.

Z opłatkiem w ręku, w imieniu Diakonii Centrum Ruchu Światło-Życie posługującej na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem, życzymy, by ta prośba wypowiadana przez tylu wierzących stała się rzeczywistością naszych dni.

Niech światło Betlejemu daje pełnię wiary, rozjaśnia mroki życia, ogrzewa ciepłem miłości, rodzi nadzieję w posępne dni; pozwala pokonać wszystkie przeciwności; niech pomoże nam zbliżyć się z dobrocią do każdego napotkanego człowieka, by na nowo zrozumiał, że jest umiłowanym dzieckiem Boga; niech pozwala nam obdarzać się radością, by uśmiech stawał się słońcem dla bliźniego i pozwalał mu odkryć własną godność z posiadania Boga w sercu.

Łącząc się w przeżywaniu tajemnicy Narodzenia Pańskiego

ks. Edward Wala

ks. Adam Wodarczyk

Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie