diakonia  Centralna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie

Diakonia Modlitwy - jest jedną z diakonii specjalistycznych w Ruchu Światło-Życie. Powołana została we wrześniu 1976 r., by służyć zainicjowanym wówczas oazom modlitwy oraz by wyjść naprzeciw sygnalizowanej, zwłaszcza przez animatorów, potrzebie pogłębienia życia modlitwy. Jej zadaniem jest troska o życie modlitewne Ruchu, który – jak mówił Ksiądz Założyciel – pragnąc służyć odnowie Kościoła, musi opierać się na modlitwie. Dbając o „rozmodlenie” Ruchu diakonia modlitwy czuwa też nad ogarnianiem modlitwą jego bieżących wydarzeń i sprawy i wszystkich potrzeb Ruchu. (czytaj więcej...)

 

oazy_modlitwy

Oaza modlitwy

jest formą krótkich, intensywnych rekolekcji zaliczanych ze względu na specyficzną metodę typu rekolekcji oazowych. Celem OM jest odnowienie wewnętrzne w Duchu Świętym przez uczestnictwo we wspólnocie modlitewnej przeżywanej w atmosferze braterstwa, jedności i radości. (czytaj więcej...)

Najbliższe terminy

siloeFormacja duchowa

W ramach formacji osób posługujących w swoich wspólnotach modlitwą Ruch Światło-Życie proponuje: Kurs Oazowy Dla Animatorów Diakonii Modlitwy (KODA-DM), Oazę Rekolekcyjną Animatorów Modlitwy (ORAM) oraz Oazy Modlitwy.

Propozycje rekolekcji

siloePismo Siloe

powstało w roku 1977 z inicjatywy ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Do roku 1985 zostało wydane 30 numerów.  W roku 1998 Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie wznowiła inicjatywę wydawania listu Siloe, które ukazuje się odtąd jako część pisma "OAZA".

Siloe on-line

IDMInternetowa Diakonia Modlitwy (IDM)

to wspólnota ludzi, którzy modlą się w intencjach powierzanych w skrzynce intencji, która działa na stronie Centralnej Diakonii Modlitwy. Okres deklarowanej modlitwy to 2 tygodnie.

Przejdź do IDM-u

modlitwa

Modlitwy

Tutaj znajdziesz zbiór modlitw, które można wykorzystać na spotkaniach modlitewnych lub na osobistej modlitwie. Zapewne masz jakieś modlitwy, które szczególnie sobie cenisz. Zapraszamy Cię do przysyłania nam tekstów, które moglibyśmy zamieścić na stronie.

Zbiór modlitw

W piątkowy wieczór 15 kwietnia w gościnnych murach Szkoły Podstawowej im.Św.Franciszka w Warszawie  rozpoczęły się wiosenne rekolekcje Centralnej Diakonii Modlitwy.               

Zaczęliśmy od przyjrzenia się sobie i … radości ze spotkania ze „stałymi bywalcami” Oazy Modlitwy CDM oraz „pierwszakami”. W sumie zebrało się nas z całej Polski 61 osób. Prawie nocna Eucharystia koncelebrowana przez czterech kapłanów wyciszyła i ucieszyła nasze serca i dusze.              

Od samego rana w sobotę intensywne rozważanie tematu Rozeznawanie duchowe poprowadził ks. Tomasz Owczarek z Łodzi . To trudny i jednocześnie bardzo delikatny temat. Wszystkich poruszyło stwierdzenie (a może raczej przypomnienie?) ks.Tomasza, że Bóg zamieszkuje w każdym z nas, że z radością odpoczywa w naszych sercach i duszach  tak, jak odpoczywał po stworzeniu Świata.             

Konferencja II – Modlitwa przebaczenia i uzdrowienia. Jak rozeznać czy to głos Boga czy Złego? Bóg mówi, mówi łagodnie. Bóg nie krzyczy (przypominał ks.Tomasz), to Zły krzyczy w nas i oskarża, rani, uciska i krzywdzi. Obroną przed Złym jest modlitwa i codzienne badanie swojego sumienia. Jak je badać, jak kształtować? Ks. Tomasz odwołał się do pięciopunktowego rachunku sumienia św. Ignacego Loyoli  (Ćwiczenia duchowne).             

Uzdrowienie to proces, który może przebiegać przez całe życie. Konieczna jest cykliczna modlitwa przebaczenia sobie, krzywdzicielowi, Panu Bogu oraz częste wołanie do Jezusa  o uzdrowienie.              

Podczas spotkań w grupach dzieliliśmy się  swoimi doświadczeniami na temat rozeznawania duchowego, rozeznawania swojej drogi życiowej. Choć temat nie był łatwy to, wszyscy byliśmy ubogaceni tym, jak Pan Bóg działa w naszym życiu.

Po kolacji mieliśmy bardzo pogodny wieczór  :-) . Dzięki animującym zabawy poczuliśmy się wszyscy jak dzieci… Ta radość dziecka Bożego przeniosła się wraz z nami do kaplicy, gdzie adorowaliśmy i uwielbialiśmy Chrystusa Zmartwychwstałego. Czas w obecności Pana tak szybko płynie… Wychodziliśmy z  ogromnym poczuciem Bożej miłości, opieki, pokoju i jedności.              

Niedzielna konferencja - Kierownictwo duchowe. Rozeznanie duchowe jest niezbędne dla kierownictwa duchowego – podkreślał ks. Tomasz, który  rozwinął także temat towarzyszenia duchowego i ojcostwa duchowego. Usłyszeliśmy  cenne wskazówki dotyczące przygotowania się do kierownictwa duchowego oraz  jak i o czym rozmawiać z kierownikiem             

Godzina Świadectwa pokazała nam wszystkim jak bardzo obdarował nas Pan. Była czasem wzruszenia, radości i wdzięczność przede wszystkim Panu Jezusowi, ale również księdzu prowadzącemu  i organizatorom.

Dziękujemy również ks. Tomaszowi, ks.Ryszardowi, ks.Bartkowi i ks. Arturowi. I już czekamy na kolejne rekolekcje ;) .


ŚWIADECTWO UCZESTNICZKI

Gdy na morzu wielka burza mój Pan ze mną w łodzi jest ..

Przyjechałam na Oazę Modlitwy z niespokojnym sercem. Pan przez bogactwo treści, osoby które spotkałam na swojej drodze, modlitwę, spoczynek w Duchu Świętym, wlał w moje serce pokój. Jego Miłość uciszyła burzę. Pan jest ze mną mieszka w mojej duszy, w niej się przechadza i chroni ja od złego, który nie ma do niej (duszy) dostępu. Jest moim Królem, a ja Jestem Jego królewną. Oczyszcza mnie i prowadzi. Jemu zaufałam i oddałam swoje zranienia, a Pan rozpoczął proces gojenia ran i mówił do mojego serca słowami Świętego Pawła który pisał do Koryntian: Lecz wy starajcie się o większe dary; a ja wam wskażę drogę jeszcze doskonalszą.  1Kor 12, 31 
Jestem wdzięczna Panu Jezusowi za wszystko, a w moim sercu rodzi się pragnienie kolejnej Oazy Modlitwy. Niech będzie Bóg uwielbiony ! 

                                                                                                                                           Jemu chwała !   Marta


Centralna Diakonia Modlitwy zaprasza na Oazę Modlitwy, która odbędzie się 15.04 - 17.04.2016 r. w gościnnych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka w Warszawie.

Temat: "Rozeznawanie duchowe".

W rozważaniach poprowadzi nas ks. Tomasz Owczarek wieloletni egzorcysta z archidiecezji łódzkiej. 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych (CDM organizuje to wydarzenie, ale zaproszeni są wszyscy, którzy chcą jeszcze bardziej pokochać Pana Jezusa i głosić Jego chwałę).

więcej informacji

Zachęcamy wszystkich członków i sympatyków Diakonii Modlitwy w lipcu 2016 r. do intensywnego zaangażowania się w Światowe Dni Młodzieży w swoich diecezjach a także w Krakowie.

Propozycja zaangażowania w Krakowie:

Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji ICE2016 to propozycja dla tych, którzy:
chcą pojechać na ŚDM mają choćby niewielkie doświadczenie ewangelizacji chcą wziąć udział w spotkaniu ewangelizatorów z całego świata formują się w grupach, ruchach i wspólnotach chrześcijańskich.

Więcej…

Diakonia modlitwy winna być szczególnie wyczulona na każdy powiew Ducha Bożego. Duch Święty nieustannie wylewa na Kościół swoje dary. Ci, którzy otwierają się na dary i charyzmaty, zarówno te zwyczajne jak i nadzwyczajne, czynią swoją posługę szczególnie skuteczną. Zwłaszcza zaangażowanie w dzieło Nowej Ewangelizacji trudno sobie wyobrazić bez mocy Ducha Świętego, który potwierdza nasze głoszenie znakami mocy. Chociaż charyzmaty, zwłaszcza te nadzwyczajne, budzą czasem wiele emocji i pytań trzeba je przyjmować – jak chce Sobór Watykański II - z wdzięcznością. Kolejną XIV Oazę Rekolekcyjną Animatorów Modlitwy (ORAM) chcemy przeżyć pod znakiem otwierania się na Ducha Świętego i jego dary i charyzmaty. Będziemy próbowali również odpowiadać na rodzące się wątpliwości i pytania o posługę darami i o rozeznawanie ich autentyczności.

Na ORAM XIV zapraszamy w dniach 8-14 sierpnia 2016 r. do Ośrodka Rekolekcyjnego Braci Kapucynów w Skomielnej Czarnej.

Rekolekcje w temacie „Diakonia i dary Ducha” poprowadzą br. Waldemar Korba, br. Tomasz Duszyc i Elżbieta Kozyra.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje u p. Elżbiety Kozyry: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.600001191.

W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu, w Roku Miłosierdzia, zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Animatorów Modlitwy w temacie: „Miłosierdzie Pańskie na wieki wysławiać będę”. Niewyczerpany ocean Bożej Miłości i Miłosierdzia jest źródłem nowej ewangelizacji, która jest odpowiedzią Kościoła na skomplikowane problemy współczesnych ludzi i społeczeństw. To piękne i wstrząsające doświadczenie spotkania z Jezusem Miłosiernym chcemy przeżyć w czasie tegorocznego ORAM-u. Nasza Diakonia pragnie zaprosić na te rekolekcje modlitwy rodziny Domowego Kościoła i inne rodziny.

ORAM odbędzie się w Ośrodku Rekolekcyjnym Braci Mniejszych Kapucynów w Skomielnej Czarnej w dniach 1-7 sierpnia 2016 roku.

Rekolekcje poprowadzą br. Krzysztof Andryszkiewicz i br. Sebastian Majcher oraz p. Alina i Marek Sobczakowie. Zgłoszenia i szczegółowe informacje u p. Sobczaków na email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 606765877. W ramach rekolekcji wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Triduum Paschalne prowadzi nas do pełni przeżycia Zmartwychwstania.
Czwartek to głębia bliskości z Jezusem w Eucharystii.
Piątek to przeżywanie wraz z Nim - stojąc przy Krzyżu Chrystusa - naszych grzechów i słabości, naszego cierpienia.
Sobota to oczekiwanie pełnie nadziei, zwieńczone Wigilią Wielkiej Nocy, która stała się początkiem pełni naszego życia.

Z okazji tych świętych dni życzę, abyśmy w Eucharystii, cierpieniu i nadziei dostrzegali bliskość i miłosierdzie Zmartwychwstałego. Wraz z Nim nowe życie zaczyna się już tu, na ziemi - i nigdy się nie kończy.

                                                                                                    W jedności na modlitwie

                                                                                                          Dorota Domańska
                                                                                                          Odpowiedzialna za CDM

Oddajemy do rąk czytelników kolejny numer e-Siloe. Mam nadzieję, że lektura będzie zajmująca i interesująca.

W bieżącym numerze nie zabraknie informacji o aktualnych wydarzeniach, zarówno z życia Kościoła powszechnego,  jak i  Diakonii Modlitwy.  W cyklu z życia Kościoła można zapoznać się z tematem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpoczął się dwa miesiące temu. Warto również pamiętać, że najbliższy rok formacyjny, który zacznie się od Centralnej Oazy Matki, odbywać się będzie pod hasłem:  „Miłosierni jak Ojciec".

Warto zapoznać się z propozycjami Centralnej Diakonii Modlitwy na najbliższy czas. Już w kwietniu odbędzie się Oaza Modlitwy organizowana przez CDM (szczegóły w ogłoszeniu). Zostały zamieszczone także informacje o rekolekcjach wakacyjnych, odbywających się pod patronatem naszej Diakonii.
Temat numeru, jest kontynuacją  konferencji wygłoszonych przez dr hab. Aleksandra R. Bańkę  podczas wiosennej Oazy Modlitwy. Od kolejnego numeru będzie można zapoznać się z konferencjami wygłaszanymi przez tego samego autora podczas jesiennej Oazy Modlitwy.

Nie zabrakło oczywiście  stałych elementów naszego pisma takich jak: rozważanie nad Psalmami - w tym numerze na "tapetę" został wzięty psalm 4. Zapraszamy również do lektury i rozważania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza - pochylamy się  nad Chrztem Pańskim.

Tematykę przeżywanych niedawno okresów liturgicznych przybliży nam  artykuł: „Adwent i Boże Narodzenie jakiego nie znacie".  Dzięki niemu można zapoznać się z aspektami natury historycznej i kulturalnej, z których często nie zdajemy sobie sprawy.

Nie zabrakło również informacji z szlaku pielgrzymkowego drogą Camino. Kontynuujemy także informacje z działalności Diecezjalnych Diakonii Modlitwy - tym razem czytelnicy zapoznają się z diecezją drohiczyńską.

Na zakończenie  należy wspomnieć o intencjach modlitewnych podejmowanych i polecanych przez Centralną Diakonię Modlitwy. Pamiętajmy również w swoich modlitwach o  jedności naszego Ruchu  oraz  najbliższych wydarzeniach, jakie nas czekają  jeszcze w tym miesiącu. Szczególnie polecam wszystkich uczestników, a w szczególności moderatorów, którzy będą zgromadzeni na XLI Kongregacji Odpowiedzialnych na Jasnej Górze w Częstochowie w dniach 26-29 II br.

Miłej lektury...

Przejdź do publikacji

Więcej artykułów…

Strona 1 z 12

pierwsza
poprzednia
1

Co nas czeka?

There are no events at this time

Patronujemy

Polecamy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj76
Wczoraj85
W tym miesiącu2900

Powered by Kubik-Rubik.de