Apel do samorządowców ws. finansowania in vitro ze środków publicznych

Apel odnosi się do deklaracji wielu samorządów, które zapowiadają finansowanie procedur zapłodnień in vitro z pieniędzy publicznych. Wobec braku postępów prac nad prawem regulującym zagadnienia bioetyczne pojawiają się pomysły, by nie bacząc na to, finansować takie procedury z budżetów jednostek samorządu terytorialnego.
Jednak zdaniem dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin, w problematyce sztucznego zapłodnienia pozaustrojowego „pytanie, kto ma płacić, nie powinno wyprzedzać wielu innych, o wiele bardziej fundamentalnych”.
„Rozmawiałem na ten temat z wieloma samorządowcami i większość z nich rozumie powagę sprawy. Przychylają się do głosów większości społeczeństwa, które sprzeciwia się takiemu wydatkowaniu pieniędzy z ich podatków. Niestety, wielu z nich może poddać się choćby presji mediów” – ubolewa ks. Drąg.
Apel do samorządowców w sprawie finansowania zapłodnień in vitro z pieniędzy publicznych został rozesłany do wszystkich samorządów.
Do zadań Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Radzie Episkopatu Polski ds. Rodziny należy koordynowanie pracy pomiędzy Radą a diecezjami. KODR, współpracując z licznymi ekspertami, jest cennym źródłem informacji i pomocy osobom i instytucjom zaangażowanym w troskę o małżeństwo i rodzinę. KODR jest też odpowiedzialny za redagowanie i wydawanie biuletynu Sprawy Rodziny oraz podstawowych publikacji z zakresu papieskiego nauczania o małżeństwie, rodzinie i wychowaniu; pozycji z zakresu teologii, psychologii małżeństwa i rodziny, pedagogiki oraz naturalnego planowania rodziny. Do zadań KODR należy także m.in. gromadzenie sprawozdań z działalności Diecezjalnych Wydziałów Duszpasterstwa Rodzin. KODR organizuje też co roku pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę w czwartą niedzielę września.
Katolicka Agencja Informacyjna
Leave a Reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.