Ateistka pisze list przeciwko aborcji

 „Głoszone w niektórych mediach przekonanie, według którego nienarodzone dziecko nie jest człowiekiem, to teoria zupełnie nienaukowa i niemożliwa do udowodnienia” – pisze studentka dziennikarstwa, Natalia Julia Nowak, która opublikowała w Internecie swój „List ateistki przeciwko aborcji”. W ten sposób publicystka dołączyła do dziennikarek, dziennikarzy, prawników i ginekologów, którzy poparli apel w obronie życia, skierowany m.in. do parlamentarzystów.

W swym liście-odezwie Nowak pisze: „Poczęte dziecko to taki sam człowiek jak osoba już urodzona. Nienarodzona istota jest – od początku swojego istnienia – autonomicznym, odrębnym od matki organizmem, posiadającym DNA Homo sapiens. Z naukowego, a więc racjonalnego punktu widzenia, nie ma innej definicji człowieczeństwa.

Głoszone w niektórych mediach przekonanie, według którego nienarodzone dziecko nie jest człowiekiem, to teoria zupełnie nienaukowa i niemożliwa do udowodnienia. Propagowanie poglądów pro-aborcyjnych jest anachroniczne oraz kompromitujące w dobie genetyki i embriologii”.

Cała treść listu znajduje się na stronie www.za-zyciem.pl

Koordynująca akcję Natalia Dueholm z pisma „Opcja na prawo” przypomina, że w Polsce trwają działania mające na celu wprowadzenie całkowitej ochrony życia w fazie prenatalnej.

„Głosowanie przeciwko prawnej ochronie nienarodzonych oznaczałoby wprowadzenie w życie lansowanej przez aborcyjnych fanatyków i radykalne feministki wizji kobiety z 'prawem do własnego brzucha’. Wizja ta opiera się na kłamstwie, wedle którego aborcja jest zwyczajnym zabiegiem medycznym, bez żadnych negatywnych konsekwencji. A przecież nie ma niczego tak nieodwracalnego i tragicznego w skutkach, niczego równie poniżającego, degradującego i powodującego uprzedmiotowienie kobiety. Wizja ta przyczynia się również do zaprzeczenia wartości ojcostwa i rozkładu rodziny jako wspólnoty” – napisano w liście.

List podpisały dziennikarki mediów chrześcijańskich i świeckich: dzienników, tygodników, miesięczników, agencji prasowych, stacji telewizyjnych i radiowych, portali internetowych oraz niezależne publicystki.
Obok listu dziennikarek przeciwko aborcji, powstał podobny list dziennikarzy, prawników i ginekologów.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

Leave a Reply