Będziemy rodzicami – świadectwa

Pierwsze rekolekcje „Będziemy Rodzicami” odbyły się w dniach 14 – 16 października 2011 w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło- Życie w Częstochowie.

W rekolekcjach uczestniczyło 5 par z czego 4 w stanie błogosławionym. Rekolekcje te były pierwszą „duchową szkołą rodzenia”. Był czas na konkrety duchowe serwowane przez księdza Jarka Buchenfelda jak i konkrety rodzicielsko-medyczne – w tej kwestii wypowiadali się głównie prowadzący – na co dzień praktykujący rodzice z odpowiednim „zapleczem” medycznym.

0Żeby wzmocnić fundamentalną rolę relacji małżeńskiej codziennie była możliwość dialogu. Żeby natomiast pogłębić relację duchową Msza święta i adoracja.

Z racji tego że uczestnicy czuli niedosyt i chcieli poruszyć jeszcze kilka istotnych kwestii następne rekolekcje „Będziemy rodzicami” wydłużamy o jeden dzień –odbędą się one w dniach 5 – 8 stycznia 2012 w Częstochowie.

Relacje uczestników

Ania: Największym odkryciem tego czasu było to, że żeby dobrze wychować dziecko, trzeba najpierw wychować siebie, bo dziecko będzie się uczyć z obserwacji rodziców. My jako rodzice musimy też pozwolić iść dziecku własną drogą, nawet jeśli się z nią nie zgadzamy.

Marek: Największym odkryciem na tych rekolekcjach był fakt, że jako ojciec mam zadania do wykonania, a nie tylko czekanie na okazję by pomóc, że to do mnie należy opieka nad rodziną i że to ja będę autorytetem.
Przed rekolekcjami miałem mętlik w głowie. Może troszkę obawiałem się narodzin dziecka, tego, że wywróci mój poukładany świat do góry nogami, że nie będzie dało się opędzić od „życzliwych rad”, wreszcie, że syn będzie facetem, który odbije mi żonę.
Rekolekcje pomogły mi odzyskać spokój . Jako, że lepiej znoszę to co znam i co rozumiem to rekolekcje bardzo pomogły mi ten mętlik uporządkować.

Ania i Marcin: Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tych rekolekcjach. Nie jesteśmy jeszcze w ciąży, chociaż od trzech miesięcy staramy się o dzieciątko. Pełni ufności przyjechaliśmy na te rekolekcje z nadzieją, że Pan Bóg obdarzy nas potomstwem. Jesteśmy przekonani, że każde młode małżeństwo, niezależnie na jakim jest etapie starania się i planowania dziecka znajdzie kilka tematów najbardziej ich interesujących.

Magda i Mateusz: Dla nas najważniejszym odkryciem tych rekolekcji było przypomnienie prawdy, że najważniejsi dla dzieci są kochający się rodzice, tym samym położenie mocnego akcentu na relację małżeńską.

Leave a Reply