USA: czarnoskóra młodzież czuje presję jak najszybszego podjęcia życia seksualnego

pastor Clenard Childress jrNa czarnoskórych nastolatków w USA wywiera się nacisk, by jak najwcześniej podjęli życie seksualne – wynika z sondażu przeprowadzonego w 2011 r. wśród młodzieży afroamerykańskiej przez magazyn „Essence”. W badaniu, którym objęto 1500 osób w wieku od 13 do 21 lat, 47 proc. respondentów przyznało, że czują presję, by jak najszybciej przejść inicjację seksualną.

Pastor Clenard Childress Jr, założyciel strony BlackGenocide.org, zajmującej się obroną czarnoskórej ludności Ameryki przed plagą aborcji, wyjaśnia, że tragicznym rezultatem tego nacisku jest większa ilość zabijanych dzieci nienarodzonych wśród Afroamerykanek oraz spadający wśród tej grupy mieszkańców USA wskaźnik urodzeń.

Wśród uczestników sondażu, które przyznały, że czują się przymuszone do zachowań seksualnych, na które nie mają ochoty, było 21 proc. osób w wieku 13-15 lat. Respondenci stwierdzili też, że programy telewizyjne i filmy, które oglądają ukazują negatywny obraz czarnoskórej młodzieży. 72 proc. uważa, że media tworzą przekonanie, iż czarnoskórym kobietom najbardziej zależy na atrakcyjności seksualnej, a 64 proc. badanych uznało, iż media wykreowały obraz czarnych mężczyzn, którzy nie widzą nic złego w zdradach swoich partnerek.

Wśród badanych 46 proc., w tym 34 proc. w wieku 13-15 lat, potwierdziło, że zetknęło się z pornografią internetową, mimo ze jej celowo nie szukali.

Pastor Clenard Childress wyraził jednak rozczarowanie, że w sondażu zabrakło odniesień do problemu aborcji. Duchowy przypomina, że codziennie 1786 nienarodzonych Afroamerykanów ginie w wyniku aborcji. „Żeby dokonać aborcji, trzeba było mieć co najmniej raz w ciągu ostatnich 9 miesięcy seks. Tworzyć raport o seksie wśród afroamerykańskiej społeczności i nie wspomnieć w nim o aborcji to jak mówić o seksualnych zachowaniach homoseksualistów, nie wspominając od AIDS” – konkluduje pastor.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

Leave a Reply