Dzierżawski: głosowanie nad antyaborcyjną ustawą w tej kadencji Sejmu to dobry pomysł

Sejm RP„Im szybciej weźmiemy pod ochronę prawa dzieci chore, tym lepiej” – tak Mariusz Dzierżawski, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” komentuje doniesienia medialne o tym, że prace nad projektem ustawy o ochronie życia ludzkiego, miałyby ruszyć jeszcze w tej kadencji Sejmu. Zdaniem znanego działacza antyaborcyjnego, to dobry pomysł.

„Zwolennicy aborcji liczą, że posłowie w decydującym głosowaniu odrzucą projekt obywatelski. Jednak w pierwszym głosowaniu chętnych do odrzucenia było tylko 151, a 254 posłów głosowało za podjęciem prac w komisjach” – zauważa Dzierżawski.

Według działacza, liczba posłów popierających życie będzie się zwiększać wraz ze zbliżaniem się terminu wyborów. „Zdecydowana większość Polaków opowiada się za życiem. Z pewnością posłowie kandydujący w wyborach wezmą to pod uwagę. Ci którzy nie kandydują będą głosowali zgodnie z sumieniem, co również dobrze rokuje” – dodaje i zauważa, iż wiele zależy od aktywności obywatelskiej. „Liczymy, że obrońcy życia jeszcze wzmogą swą działalność w okresie przedwyborczym” – podkreśla.

1 lipca br. Sejm skierował do dalszych prac w komisjach polityki społecznej i rodziny oraz komisji zdrowia obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży oraz niektórych innych ustaw.

Zgodnie z proponowaną nowelą, życie ludzkie ma być chronione bezwyjątkowo – także, gdy ciąża zagraża zdrowiu matki, gdy płód jest uszkodzony lub chory i gdy ciąża jest skutkiem czynu zabronionego. Proponowane zmiany poparło ponad 600 tys. osób.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

Leave a Reply