Episkopat wyrazi poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy zakazującej aborcję

Konferencja Episkopatu PolskiCałym sercem popieramy wszystkie inicjatywy chroniące życia – powiedział KAI abp Józef Michalik pytany czy Episkopat poprze obywatelską inicjatywę ustawy chroniącej życie. „Te inicjatywy są godne poparcia chociażby przez fakt, że formują one mentalność społeczeństwa, promują wychowanie w kierunku życia i budzą sumienia” – dodał.

Zdaniem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski jest to „projekt wielkiej wartości, projekt znaczący”. A fakt, że stoi za nim 600 tys. podpisów świadczy o tym, jak podkreśla metropolita przemyski, że „jest to fenomen budzącej się Polski, świadomości i podmiotowości społeczeństwa”.

„To musi budzić nadzieję. Bardzo się cieszę, że to świeccy, że sami ludzie się mobilizują. Jest to wielkie świadectwo laikatu polskiego” – powiedział abp Michalik.

„Oczekiwałbym od parlamentarzystów postawy zgodnej z sumieniem w zakresie obrony życia” – dodał.

Przewodniczący Episkopatu zapowiedział, że w komunikacie z obrad biskupi wyraża swe poparcie dla tej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Komunikat zostanie opublikowany dziś po południu.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply