Gniezno: ulicami miasta przejdzie Marsz dla Rodziny

Gniezno - KatedraW przedostatni dzień roku, 30 grudnia, ulicami Gniezna przejdzie Marsz dla Rodziny. Przedsięwzięcie ma pobudzić mieszkańców miasta św. Wojciecha do wdzięczności za dar rodziny i jednocześnie stanowić jej promocję.

Inicjatorem trzeciego już gnieźnieńskiego Marszu dla Rodziny jest Bractwo Świętej Rodziny działające przy parafii bł. Michała Kozala. Marsz wyruszy o godzinie 17.15 spod Urzędu Stanu Cywilnego i przejdzie do katedry, gdzie sprawowana będzie Msza św. podczas której małżonkowie odnowią ślubną przysięgę. Uczestników tradycyjnie prowadzić będzie ikona Świętej Rodziny.

„Święta Rodzina jest dla nas sztandarem, za którym pragniemy iść, jest wzorem, który chcemy naśladować. Idąc w marszu pragniemy pobudzić wszystkim do wdzięczności za rodziny, z których przecież wszyscy wychodzimy. To wielka łaska i dar, że możemy być w rodzinach i że Bóg przyszedł w rodzinie” – mówi Hieronim Muraszko z Bractwa Świętej Rodziny.

W przygotowanie Marszu dla Rodzinny włączyły się także stowarzyszenia i organizacje skupione w powstałym w listopadzie tego roku Porozumieniu „Gniezno dla życia”. Ma ono inicjować, organizować i wspierać działania na rzecz ochrony życia i rodziny.

W Porozumienie zaangażowały się: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Domowy Kościół, Bractwo Świętej Rodziny, Odnowa w Duchu Świętym, Towarzystwo św. Wojciecha, Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzice – Dzieciom oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Lider”. W przyszłym roku Porozumienie planuje zorganizować: Walentynki ze św. Walentym, Obchody Dnia Świętości Życia i Marsz dla Życia.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply