Kielce: rozpoczęła się krucjata modlitewna w intencji nienarodzonych

Kielce [z zasobów Internetu]Wielkopostna krucjata modlitewna „40 Dni dla Życia” w intencji dzieci nienarodzonych rozpoczęła się w diecezji kieleckiej. Akcja jest prowadzona przez cały okres Wielkiego Postu, a dołączyć do niej może każdy, wchodząc na stronę: www.duchowaadopcjadziecka.wordpress.com i wypełniając podany tam formularz.

„Gorąco zachęcam wszystkich, do których dotrze ta informacja. Osoba zgłaszająca się do akcji będzie miała wyznaczony dzień z dokładnie określoną godziną tak, aby modlitwa trwała nieustannie.

W tym czasie można modlić się z wiarą i zaangażowaniem na różańcu, Koronką do Bożego Miłosierdzia lub innymi modlitwami” – zachęca ks. Karol Starczewski, koordynator inicjatywy w diecezji kieleckiej.

Akcji patronuje bp Kazimierz Gurda.

Krucjata ma charakter międzynarodowy. Zrodziła się w USA, gdzie dzięki niej uratowano od aborcji 3599 dzieci i ich matki. W ubiegłym roku uczestniczyło w niej 250 miast w 9 krajach. Sukcesem akcji okazało się zamknięcie 9 ośrodków wykonujących aborcję oraz zaprzestanie praktyk aborcyjnych przez ponad 40 aktywnych działaczy i pracowników przemysłu aborcyjnego.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply