Kraków-Łagiewniki: nabożeństwo w intencji szacunku dla ludzkiego życia

Łagiewniki - Sanktuarium Bożego MiłosierdziaW intencji szacunku dla ludzkiego życia modlono się 27 kwietnia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach z okazji 55. rocznicy ustanowienia w Polsce ustawy aborcyjnej. Nabożeństwu przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Jan Szkodoń.

„Modlimy się o to, aby nie dać się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężać i aby Bóg okazał miłosierdzie światu i Polsce, która zgładziła miliony nienarodzonych dzieci” – mówił podczas homilii bp Szkodoń. I dodał, że prawo ludzkie powinno potwierdzać prawo boskie, które brzmi „nie zabijaj”. Jak podkreślił hierarcha człowiek powinien być wierny prawu Bożemu, czyli bronić człowieka i jego życia.

Biskup nawiązał także do zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II i podkreślił, że papież był wielkim apostołem życia i miłości. „Dziękujemy Bogu za to, że budził sumienie swoimi przemówieniami, inicjatywami i walczył o to, by życie od narodzenia do śmierci było bronione” – mówił bp Szkodoń. „Miejmy nadzieję, że umocni on chrześcijan i nie tylko, w tym, aby bronili życie” – dodał.

W nabożeństwie uczestniczyli m.in. przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply