ŁOMŻA – dzień skupienia Diakonii Życia

LipnikiW dniu 17 grudnia 2011 r. przeżywaliśmy dzień skupienia Diakonii Życia diecezji Łomżyńskiej. Gościł nas w Lipnikach Proboszcz tejże parafii, a jednocześnie moderator Diakonii Życia Ks. Tadeusz Masłowski.

Organizatorami Dnia Skupienia byli odpowiedzialni w Diecezji za Diakonię Życia Kasia i Krzysztof Jankowscy. Udział wzięło osiem małżeństw (trzy z Ostrołęki, dwa z Łomży, dwa z Zambrowa i jedno z Wyszkowa). Małżeństwa przyjechały z dziećmi, którymi opiekowały się dwie ciocie.

Spotkanie rozpoczęliśmy Jutrznią, na której Ks. Tadeusz powiedział krótką naukę na temat przeżywania czasu adwentu oraz odpowiedniej chronologii tych przeżyć. Po jutrzni konferencję wygłosił Krzysztof Jankowski na temat genealogii osoby. Ważne moim zdaniem było zwrócenie uwagi na konieczność osobistego spotkania z Chrystusem i odkrycia kim On jest jako konieczności w odkrywaniu własnej tożsamości.

Centralnym punktem dnia była Msza św., która przeżyta w małej grupie wokół ołtarza tym bardziej była doświadczeniem osobowego Boga we wspólnocie. Ks. Tadeusz skierował krótkie słowo o nawróceniu.

Po obfitym obiedzie kolejnym punktem był namiot spotkania i rewizja życia w świetle tekstów Księgi Rodzaju. Efektem modlitwy podczas namiotu spotkania było wiele ciekawych refleksji na temat powołania do kobiecości i męskości.

Ostatnim punktem Dnia skupienia była część robocza na której omawialiśmy wstępne założenia dla Marszu Życia w marcu, dla Sesji dla Małżeństw z Mieczysławem Guzewiczem w Ostrołęce 28 kwietnia 2012r, oraz dla rekolekcji Diakoni Życia w Nałęczowie w sierpniu 2012 r.

Ubogaceni modlitwą, duchem wspólnoty i treściami poruszanymi na dniu skupienia rozjechaliśmy się do domów.

Dominik Białobrzeski

Leave a Reply