ŁÓDŹ – o etyce pożycia małżeńskiego

lodz-seksW dniu 7 stycznia br. odbyło się drugie w tym roku formacyjnym Seminarium Domowego Kościoła. Temat, podobnie, jak na pierwszym, związany był z posługą Diakonii Życia i dotykał zagadnień bliskich każdej rodzinie, każdemu małżeństwu – ważnych, a jednocześnie bardzo trudnych i intymnych.

Monika i Piotr Banachowie delikatnie, rzeczowo i konkretnie, a przy tym z poczuciem humoru przedstawili nam najważniejsze zagadnienia związane z dobrym przeżywaniem i rozwijaniem sfery seksualnej w naszych małżeństwach.

W drugiej części spotkania, pracując w mniejszych grupach, zastanawialiśmy się nad kilkoma pytaniami – niezwykle aktualnymi, ze względu na wszystkie zagrożenia w dzisiejszych czasach:

  1. Jakie mogą być przyczyny problemów/zagrożeń w sferze pożycia małżeńskiego?
  2. Jak dzisiejszy świat (media, „specjaliści”) wypacza obraz współżycia?
  3. Jakie działania powinniśmy podejmować, aby ukazywać piękno czystości małżeńskiej?

Mimo, że dla wielu osób obecnych na Seminarium, co bardzo cieszy, niektóre sprawy są oczywiste, to jednak wiemy, że jest jeszcze grupa małżeństw, dla której nadal seks, potrzeby małżonków w tej dziedzinie oraz etyka pożycia są tematami tabu. Martwią nas listy od małżonków, którzy swoje pożycie małżeńskie nazywają „wieloletnią gehenną”, którzy stosują antykoncepcję czy w ogóle zapominają o swojej płciowości.

Chcielibyśmy, jako Diakonia Życia, pokazywać piękno i sens pełnej Miłości oraz integralność wszystkich sfer życia małżeństwa. Dlatego zachęcamy do lektury DOBRYCH książek, artykułów, do udziału w rekolekcjach tematycznych, warsztatach, do poznawania nauki kościoła w tych tematach. A przede wszystkim do spokojnego, pełnego miłości i troski, otwartości i zrozumienia, dialogu małżeńskiego na temat Waszego pożycia małżeńskiego.

Kochani, nigdy nie jest za późno na ŚWIĘTY SEKS!!!

Magdalena i Piotr Lesiakowie

Leave a Reply