USA: „Jesteśmy dzieckiem Jana Pawła II” – mówi obrończyni życia z C-FAM

Organizacja Narodów ZjednoczonychSwoje narodziny zawdzięczamy Janowi Pawłowi II – przyznaje szefowa Katolickiego Instytutu Praw Człowieka i Rodziny ( C-FAM) Austin Ruse. Obrończyni życia, która weźmie udział 1 maja w uroczystościach beatyfikacyjnych na Placu św. Piotra w Rzymie, wspomina, że powstanie tej jedynej grupy pro-life, działającej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, było odpowiedzią na papieski apel z 1994 roku, by podczas konferencji ONZ w Kairze w sprawie ludności i rozwoju delegacji watykańskiej pomagali bronić życia katolicy świeccy.

Wkrótce organizacja C-FAM mogła walczyć o prawa nienarodzonych jako instytucja afiliowana przy ONZ. „Odpowiedzieliśmy na to wezwanie. Bronimy nienarodzonych dzieci w biurach ONZ i bronimy Świętego Kościoła dosłownie każdego dnia już przez 14 lat” – przypomina Ruse.

W 1997 roku organizacja zaczęła wydawać biuletyn „Friday Fax”. Zaczynała od rozsyłania informacji faksem do pierwszych swoich 125 subskrybentów. Teraz newsletter dociera do 330 tys. osób na całym świecie, w tym także w Polsce.

Jednym z głównych zadań C-FAM jest przeciwdziałanie aborcyjnemu lobby na forum ONZ.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply