Wielka Brytania: chrześcijanie krytykują poradnik promujący aborcję

fot. ajBrak profesjonalizmu, transparentności i sprzyjanie interesom środowisk proaborcyjnych zarzuca Królewskiej Akademii Położników i Ginekologów (RCOG) chrześcijańska organizacja Christian Concern z Wielkiej Brytanii. Chodzi o przygotowany przez RCOG poradnik dla brytyjskich lekarzy, pielęgniarek i pracowników socjalnych, z którego wynika, że aborcja jest bezpieczniejsza niż donoszenie ciąży.

Zdaniem chrześcijańskich działaczy, autorzy poradnika zignorowali podstawowe fakty medyczne, jak choćby opublikowany niedawno przez renomowany magazyn British Journal of Psychiatry raport, z którego wynika, że u kobiet dokonujących aborcji istnieje o 30 proc. większe prawdopodobieństwo rozwoju choroby psychicznej.

Krytycy zwracają także uwagę, że RSOG nie wspomniała o przygotowywanym przez Królewskie Kolegium Psychiatryczne – najważniejszą organizację zawodową zrzeszającą psychiatrów w Zjednoczonym Królestwie i Irlandii – szczegółową ocenę poruszanego zagadnienia. Chrześcijanie zwracają uwagę na brak przejrzystości, odejście od rygoru wymaganej w takich przypadkach konsultacji i pośpiech, jakie towarzyszyły procesowi powstawania poradnika. Przypominają, że spośród 18 członków grupy roboczej, pracujących nad kontrowersyjnym dokumentem, jedenastu to aborcjoniści, z czego dwóch reprezentuje duże organizacje świadczące tzw. usługi aborcyjne.

RCOG twierdzi w swym dokumencie, że pacjentki powinny wiedzieć, iż aborcja „nie wywołuje żadnych problemów psychologicznych”. W Wielkiej Brytanii co roku dokonuje się około 200 tysięcy aborcji. Prawo brytyjskie zezwala na zabicie nienarodzonego dziecka do 24. tygodnia ciąży.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply