USA: Kard. Glemp poświęcił figurę Patronki Nienarodzonych

fot. www.czestochowa.usKard. Józef Glemp przewodniczył uroczystej Mszy św., poświęcił figurę Matki Bożej patronki nienarodzonych i poprowadził modlitwę w ich intencji w maryjnym sanktuarium w Doylestown, zwanego „Amerykańską Częstochową”.

 

Po Mszy św. asysta liturgiczna, dzieci w kolorowych strojach krakowskich z zespołu tanecznego „Maki”, siostry zakonne, kapłani i wierni, którzy uczestniczyli w Eucharystii wyruszyli w procesji, na miejsce gdzie została usytuowana figura – relacjonuje jeden z uczestników uroczystości.

Podczas marszu modlitwę w intencji nienarodzonych dzieci poprowadził kustosz sanktuarium o. Rafał Walczyk OSPPE. Uroczystego poświęcenia figury Matki Bożej dokonał prymas senior Józef Glemp. W ceremonii uczestniczył również Andrzej Praszczyk, artysta, który zaprojektował i wykonał figurę Matki Bożej.

Figura ta stanowi swoisty dowód i pieczęć modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych, która wznosi się ze wzgórz na Bacon Hill w Pensylwanii. Zakonnicy paulińscy posługujący na terenie Ameryki krzewią duchową adopcję dziecka poczętego. W sanktuarium znajduje się księga Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z nazwiskami osób, które podjęły modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych.

Amerykańska Częstochowa jest też miejscem, z którego każdego roku wyrusza grupa do Waszyngtonu i w rocznicę podpisania deklaracji o zabijaniu dzieci nienarodzonych, z różańcami w dłoniach, bierze udział w „Marszu dla życia”.
RV/ms
wiadomość Katolickiej Agencji Informacyjnej

You Might Also Like

Leave a Reply