Łódź: Przeciw legalizowaniu związków homoseksualnych

fot. MSZPrzeciwko legalizacji w Polsce związków homoseksualnych zaprotestował działający w Łodzi Katolicki Klub im. Świętego Wojciecha. Jego członkowie apelują do senatorów o taką zmianę ustawy „Prawo prywatne międzynarodowe”, aby polskie prawo jednoznacznie ją uniemożliwiało.

„Polski parlament musi stać na straży elementarnych dóbr polskich rodzin i ustanawiać takie prawo, które będzie służyło rozwojowi Narodu i Polski.

Upowszechnianie przekonania, że związki osób tej samej płci cieszyć się mogą w Polsce prawami zastrzeżonymi wyłącznie dla małżeństwa kobiety i mężczyzny – pogłębia degradację Państwa Polskiego i nie może być praktykowane w społeczeństwie ukształtowanym w religii katolickiej i polskiej tradycji” – czytamy w apelu zarządu klubu.

Jak podkreśla Klub św. Wojciecha, w wyniku głosowania z 4 lutego „zaledwie 210 posłów ustanowiło prawo, niedające pewności, iż respektowany będzie art. 18 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stanowiący, m.in. że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny”. „Ustawa Prawo prywatne międzynarodowe w obecnej postaci nie chroni Polski przed skutkami prawa innych krajów, które dopuszczają związki homoseksualne. Ten głęboko oburzający fakt dokonał się w Ojczyźnie Papieża Jana Pawła II i jest powodem do wstydu Polaków! Tak sformułowane Prawo prywatne międzynarodowe nie może w Polsce obowiązywać!” – czytamy dalej.
Zarząd Klubu apeluje do senatorów, „by kierując się własnym sumieniem, w zgodzie z Duchem Narodu i dbałością o dobro polskich małżeństw i rodzin oraz strzegąc porządku konstytucyjnego, zechcieli dokonać takiej zmiany ustawy, aby cios w tożsamość Polaków i w naturalny ład nie był wymierzony ze strony Polskiego Parlamentu”.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply