Rosja: Dzień Obrony Dzieci w przededniu Międzynarodowego Dnia Dziecka

 Akcja w obronie życia nienarodzonych odbędzie się w 50 regionach Rosji w przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka. Jej inicjatorem jest Synodalny Wydział ds. Młodzieży Patriarchatu Moskiewskiego. W akcji pod hasłem „Rosja za życiem! Rosja bez aborcji” wezmą udział przedstawiciele młodzieżowych organizacji prawosławnych i wszyscy chętni.

Według danych Federalnej Służby Statystyki Państwowej Rosji Rosstat liczba aborcji w tym kraju należy do najwyższych na świecie. Chcąc zwrócić uwagę społeczeństwa na ten problem, organizatorzy akcji postanowili się skupić na kilku najważniejszych, ich zdaniem, postulatach, akceptowanych przez ludzi różnych przekonań.

Uczestnicy kampanii zażądają zakazu reklamy przerywania ciąży, zamknięcia prywatnych gabinetów, w których dokonuje się tego rodzaju „zabiegów” i zaprzestania finansowania aborcji z budżetu państwa. Zdaniem inicjatorów działań, przyjęcie ich żądań oraz uchwalenie przez Dumę zmiany ustawy „O podstawowych gwarancjach praw dziecka w Federacji Rosyjskiej” znacznie obniży ilość aborcji w Rosji.

Według doradcy Państwowego Komitetu Dumy Państwowej FR ds. Stowarzyszeń Społecznych i Organizacji Religijnych Stiepana Miedwiedki po wprowadzeniu zmian prawnych chroniących życie nienarodzonych w ciągu pięciu lat liczba urodzeń wzrośnie o 100 tysięcy.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply