Rząd Brazylii chce depenalizacji aborcji

fot. JoaRuch Obrony Życia (MDV) w Brazylii skrytykował wyrażoną przez rząd tego kraju propozycję depenalizacji aborcji we wszystkich krajach Ameryki Łacińskiej. – Przy całkowitym milczeniu mediów brazylijski rząd razem z ONZ kończy dokonuje nowego i poważnego zamachu na podstawowe prawo do życia – twierdzi MDV. Poinformował o tym jedynie blog związany dziennikiem „O Globo”, ukazującym się w Rio de Janeiro.

Propozycja znalazła się w konkluzjach z XI Regionalnej Konferencji nt. Kobiet, zorganizowanej przez oenzetowską Komisję Gospodarczą dla Ameryki Łacińskiej i Karaibów (CEPAL). Obrońcy życia krytykują także fakt, iż podpisany 16 lipca dokument nosi nazwę „Zgody z Brasílii”. Ich zdaniem nie wyraża on żadnej zgody, poza poglądami „organizacji promujących aborcję, które całkowicie zdominowały przebieg wydarzenia”. Patronowała mu nowojorska Fundacja Forda.

MDV przypomina, że większość Brazylijczyków, a także mieszkańców innych krajów Ameryki Łacińskiej sprzeciwia się legalizacji aborcji. Ponadto „Zgoda z Brasílii” jest niezgodna z prawem, gdyż Brazylia, podobnie jak wiele innych krajów latynoamerykańskich, zobowiązała się na mocy różnych traktatów międzynarodowych do uznawania statusu prawnego osoby ludzkiej od jej poczęcia i do obrony życia ludzkiego, także jeszcze nienarodzonego.

 

Wiadomość Katolickiej Agencji Informacyjnej

You Might Also Like

Leave a Reply