Beatyfikacyjny dar „Spotkań małżeńskich” dla Jana Pawła

Fot. KajaW związku ze zbliżającą się beatyfikacją Ojca Świętego Jana Pawła II, Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie wystąpiło z inicjatywą specjalnego daru z okazji tego wydarzenia.

Liderzy Dzieła, Irena i Jerzy Grzybowscy, zwrócili się do wszystkich byłych uczestników rekolekcji małżeńskich o pogłębienie i odnowienie dialogu w ich małżeństwach, w rodzinie i z innymi ludźmi. Ponadto zwrócili się do wszystkich Ośrodków Spotkań Małżeńskich w Polsce i w innych krajach o przeprowadzenie dodatkowych „rekolekcji małżeńskich”, „wieczorów dla zakochanych” lub uczczenia w podobny sposób beatyfikacji.

„Nie mamy wątpliwości – czytamy w komunikacie Liderów Dzieła – że w Domu Ojca Jan Paweł II będzie się radował z takiego daru, może nawet bardziej niż z samego uczestniczenia w uroczystościach beatyfikacyjnych. Niech naszym darem na beatyfikację będzie pogłębienie i odnowienie więzi małżeńskiej, szczególnie tam, gdzie jest ona zagrożona. W gronie osób odpowiedzialnych za Spotkania Małżeńskie, darem beatyfikacyjnym niech będzie pogłębienie rozumienia charyzmatu Spotkań Małżeńskich, a w ślad za tym większe zaangażowanie apostolskie w budowanie i odbudowywanie więzi małżeńskiej oraz przygotowywanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa”.

Na apel Liderów odpowiedziały już Ośrodki Spotkań Małżeńskich na Białorusi, Łotwie, Ukrainie i w Rosji (obwód kaliningradzki), informując o zamiarze zorganizowania dodatkowych rekolekcji dla małżeństw.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply