Dzierżawski: to bierność obrońców życia doprowadziła do wprowadzenia aborcji na życzenie w Hiszpanii

 Powodem wprowadzenia aborcji na życzenie na Półwyspie Iberyjskim i w innych krajach Europy Zachodniej nie była nadmierna odwaga i aktywność środowisk pro-life, ale ich bierność – przypomina działacz antyaborcyjny Mariusz Dzierżawski, polemizując z publicystą dziennika „Rzeczpospolita” Igorem Janke. Publicysta ostrzegł w „Rzeczpospolitej” przed konsekwencjami sporu o aborcję, którą będą pokazywać liberalne media, znacznie, jego zdaniem silniejsze obecnie niż na początku lat 90.

Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” podkreśla, że intensywna debata w sprawie aborcji toczy się od kilku lat i liberalne media mają kłopot z jej relacjonowaniem. „Gazeta Wyborcza i media elektroniczne wielokrotnie ostro atakowały organizatorów wystawy 'Wybierz Życie’. I co? Odsetek zwolenników aborcji wśród Polaków spadł w ostatnich sześciu latach z 56 do 9 proc. – zauważa Dzierżawski. Jego zdaniem, Janke nie dostrzegł też w jakich okolicznościach doszło do wprowadzenia aborcji na życzenie na Półwyspie Iberyjskim i w innych krajach Europy Zachodniej.

„Powodem nie była bynajmniej nadmierna odwaga i aktywność środowisk pro-life, ale ich bierność. Lewakom w rodzaju Zapatero torowali drogę małoduszni tchórze spod szyldów chrześcijańskiej demokracji i konserwatyzmu, rzecznicy 'kompromisów’ i 'mniejszego zła’. Mieli w tym swój udział konserwatywni publicyści. Igor Janke zachęca nas do powtórzenia tej drogi. Dziękujemy, nie skorzystamy” – dodaje Dzierżawski.

14 kwietnia br. członkowie społecznego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej złożyli w biurze Marszałka Sejmu 480 tys. podpisów pod projektem nowelizacji ustawy antyaborcyjnej całkowicie zakazującej przerywania ciąży. W najbliższy czwartek 30 czerwca około godziny 17:30 ma się rozpocząć pierwsze czytanie nowego projektu, jednak porządek obrad Sejmu może ulec przesunięciom.

Organizatorzy akcji „Zadzwoń do posła” zachęcają wszystkich zaangażowanych w obronę praw nienarodzonych dzieci do wzięcia udziału tego dnia w wielkim wiecu poparcia dla nowej ustawy. Jego początek jest planowany na godzinę 17:30 pod budynkiem Sejmu.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply