Święto Młodzianków

marsz dla życia w Łomży28 grudnia Kościół Katolicki obchodzi Święto Młodzianków. Jest ono upamiętnieniem dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda. Choć nie były jeszcze świadome, oddały życie za Chrystusa. Tradycja podkreśla, że otrzymali oni chrzest krwi i nazywa ich „pierwocinami Kościoła”. Ich kult rozpoczął się w II wieku.

Święto Młodzianków jest dniem szczególnej modlitwy w intencji poszanowania życia ludzkiego. Odbywają się w tym dniu msze święte w intencji dzieci poczętych, czuwania i marsze dla życia. 

VII Rzeszowski Marsz za Życiem rozpocznie się na Starym Cmentarzu (ul. Targowa), przy Pomniku Dzieci Nienarodzonych i przejdzie do bazyliki OO. Bernardynów w Rzeszowie, gdzie o godz. 18.00 będzie program słowo-muzyczny, a o godz. 18.30 – Msza św. wynagradzająca za grzechy przeciw życiu.

W Gdańsku w kościele św. Brygidy odprawiona zostanie o godz. 18.30 Eucharystia, w czasie której będzie możliwość przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Po Mszy Świętej jej uczestnicy przemaszerują z lampionami do Bazyliki Mariackiej. Po drodze organizatorzy przygotowali 10 stacji dziecka nienarodzonego.

W Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach Mszę Św. w intencji poszanowania ludzkiego życia odprawiona zostanie o godz. 15.20 pod przewodnictwem bpa Jana Szkodonia.

We Wrocławiu odbędzie się po raz drugi „Cichy marsz dla życia”. O godz. 18.30 rozpocznie się Eucharystia w katedrze. Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. Będzie to modlitwa również w intencji tych osób, które dzisiaj podejmują decyzję o śmierci lub życiu dzieci od momentu ich poczęcia, aby zawsze wybierali życie. Po Eucharystii jej uczestnicy przejdą w ciszy od Katedry do Rynku, z zapalonymi świecami lub bucikami dziecięcymi, symbolizującymi zamordowane dzieci.

W diecezji siedleckiej marsze w obronie życia odbędą się w Siedlcach, Białej Podlaskiej, Włodawie i Łukowie. W Siedlcach marsz rozpocznie się o godzinie 18.00 uroczystą Mszą Św. w parafii pod wezwaniem Bożego Ciała pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Kolejne punkty to różaniec w intencji obrony życia z przemarszem do Katedry, katecheza bpa Kiernikowskiego: „Etyczna ocena metody in vitro”, nabożeństwo ekspiacyjne, podczas czuwania przed Najświętszym Sakramentem, Modlitwa wg Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II w intencji życia. Marsze są uwieńczeniem dziewięciomiesięcznej modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego podjętej w kościołach diecezji siedleckiej i w Katolickim Radiu Podlasie w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25.03.2010 r. Uczestnicy marszów będą także prosili Pana Boga o wyniesienie do chwały ołtarzy największego obrońcy życia i rodziny Sługi Bożego Jana Pawła II.

Współorganizatorami marszów we Wrocławiu i Siedlcach jest Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie. Z kolei organizatorzy marszu w Gdańsku podkreślają, iż uczestnictwo zapowiedział m.in. Ruch Światło-Życie.

na podstawie informacji własnych oraz http://www.pro-life.org.pl/

You Might Also Like

Leave a Reply