Święty seks!

Święty seks - okładkaNakładem Wydawnictwa Światło-Życie ukazała się książka Gregorego Popcaka  „Święty Seks! Katolicki przewodnik dla szukających zachwycającej, przechodzącej wszelkie pojęcie, niezawodnej miłości”.

Dr Gregory Popcak jest znanym w całych Stanach Zjednoczonych ekspertem w poradnictwie pastoralnym, szczególnie w zakresie zaburzeń afektywnych (depresja, niepokój) oraz problemów małżeńskich i rodzinnych. Greg prowadzi bardzo intensywną praktykę poradniczą – początkowo bezpośrednią, obecnie telefoniczną. Jest założycielem i dyrektorem wykonawczym Pastoral Solutions Institute oraz autorem ośmiu popularnych książek integrujących wiarę chrześcijańską z poradnictwem psychologicznym. Regularnie publikuje artykuły bądź prowadzi kolumny w kilku czasopismach.

W Polsce Gregory Popcak jeszcze nie jest znany. Dotąd ukazał się tylko jeden jego artykuł – przed kilku laty w „Głosie dla życia”. O klasie autora najlepiej świadczy, w ilu serwisach obecnie ten jedyny artykuł można znaleźć. „Święty seks!” jest pierwszą większą publikacją Gregorego Popcaka na polskim rynku.

Oto opinie na temat książki:

Propozycja, z jaką wychodzą katolicy wobec rozerotyzowanego świata, przekracza stereotypy głęboko zakorzenione w naszych umysłach. Jest świeża, nowatorska i zaskakująca. Czytając książkę, nie bójcie się jej nowatorskiego spojrzenia, ponieważ zaproponowane myślenie pomaga wielu ludziom zrzucić garb lęków, poczucia winy, dylematów jak pogodzić wiarę z fascynacją cielesnością. Książka wprowadza czytelnika w prawdziwie katolickie myślenie. Jest twórczą interpretacją teologii ciała Jana Pawła II. Niesie ze sobą proroczy, ewangeliczny ferment. Pomagając zrozumieć ludziom ich własne życie seksualne przybliża ich do Boga. Pozwala radośnie i bez kompleksów wobec otaczającego nas świata wyznawać wiarę w Boga, który przyjął ludzkie ciało i uczy nas kochać cielesny wymiar ludzkiej miłości.

Br. Ksawery Knotz OFM Cap

Dynamiczna, zgodna z wiarą, zabawna i pouczająca, książka „Święty Seks!” Pokazuje, w jaki sposób Prawda cię wyzwoli. Popcak oferuję drogę do prawdziwego „wyzwolenia seksualnego” – nie uwiązania do libido, które w naszej kulturze uchodzi za wolność, ale wolności do obdarzania miłością. Łącząc praktyczną mądrość z mądrością wieków, Popcak prowadzi kobiety i mężczyzn do miłości, za którą tęsknią. „Święty Seks!” zasługuje na wielkie Amen!

Christopher West, autor m.in. książki „Dobra Nowina o seksie i małżeństwie”

W książce Popcaka uderza jasność i przejrzystość wykładu. Autor przedstawia katolicką wizję seksualności jako bardzo logiczny system etyczny pozwalający małżonkom przeżywać więź seksualną jako formę uwielbienia Boga poprzez ich wzajemną jedność. Nie unika przy tym trudnych tematów, wręcz przeciwnie – podejmuje je udzielając jasnych i precyzyjnych odpowiedzi na najbardziej kontrowersyjne pytania i wątpliwości katolickich małżonków. Z lektury skorzystają wszyscy – zarówno ci, którzy dopiero poznają katolickie nauczanie (i może zmagają się z nieprawdziwymi stereotypami), jak i ci, którzy już „coś wiedzą”. „Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli” – to chyba najbardziej adekwatne podsumowanie tej książki.

Agata i Krzysztof Jankowiakowie,
odpowiedzialni za Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie

Zapraszamy do lektury…
www.wydawnictwo-oaza.pl

You Might Also Like

Leave a Reply