W Kancelarii Premiera 72 tys. podpisów przeciw legalizacji związków partnerskich

Urząd Rady Ministrów72 tys. podpisów oraz apel do Donalda Tuska o wycofanie się ze wspierania projektów legalizujących związki partnerskie, którym „wyraźnie sprzeciwia się polska opinia publiczna” złożyli we wtorek 26 marca w Kancelarii Premiera RP przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

W odczytanym przed Kancelarią Premiera proteście członkowie Stowarzyszenia wyrazili „wielkie oburzenie i stanowczy sprzeciw wobec planów narzucenia naszej Ojczyźnie skandalicznego i niemoralnego prawa wprowadzającego tzw. związki partnerskie”.

„Działania te stanowią nie tylko ewidentną próbę pogwałcenia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i wyroków Sądu Najwyższego, ale przede wszystkim podeptania prawa Bożego” – dodają protestujący.

„Usiłowania te odczytujemy również jako zamach na instytucję rodziny i małżeństwa rozumianego jako nierozerwalny związek kobiety i mężczyzny. Uważamy za niedopuszczalne, aby Premier Rzeczpospolitej Polskiej całym swym autorytetem popierał skandaliczne i niemoralne projekty prawne” – brzmi dalszy fragment protestu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

Stowarzyszenie zaapelowało tym samym o wycofanie się premiera Tuska ze wspierania projektów legalizujących związki partnerskie, którym „wyraźnie sprzeciwia się polska opinia publiczna”.

Zdaniem reprezentującego Stowarzyszenie Macieja Maleszyka, projekty prawne legalizujące związki partnerskie – jak pokazuje doświadczenie krajów zachodnioeuropejskich – są pierwszym krokiem ku legalizacji „małżeństw” homoseksualnych z prawem do adopcji dzieci. – Jeśli chcemy, by tradycyjna rodzina była respektowana w naszym kraju, musimy walczyć przeciwko związkom partnerskim. Będziemy przeciwnikami wszelkiego rodzaju projektów prawnych wprowadzających fałszywą alternatywę dla małżeństwa tworzonego przez kobietę i mężczyznę – dodał Maleszyk.

W przypadku braku odzewu ze strony rządu, Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi zapowiedziało dalsze protesty przeciwko związkom partnerskim. Obecnie stara się do swojej akcji przekonać głównie podzielonych w kwestii związków partnerskich polityków Platformy Obywatelskiej, dzwoniąc do posłów tego ugrupowania.

Z opublikowanego w lutym sondażu CBOS wynika, że dwie trzecie Polaków (68%) nie akceptuje legalizacji „małżeństw” homoseksualnych, a aż 87% nie zgadza się na możliwość adoptowania przez nie dzieci. Jedynie 12% podziela opinię, że homoseksualizm jest czymś normalnym, większość (83%) uznaje go za odstępstwo od normy.

Niedawno premier Donald Tusk wyraził przekonanie, że najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy powinien zostać wypracowany jeden projekt Platformy Obywatelskiej dotyczący związków partnerskich, który będzie „zgodny z konstytucją, albo będzie możliwie minimalnie narażony na skuteczną skargę konstytucyjną”.

Pod koniec lutego w klubie parlamentarnym PO powstał trzyosobowy zespół, którego zadaniem jest ustalenie wewnątrzpartyjnego kompromisu w tej sprawie.

W styczniu Sejm odrzucił trzy projekty ustaw dotyczących związków partnerskich, zgłoszone przez SLD, Ruch Palikota i posła PO Artura Dunina. Niedługo potem konserwatywny poseł PO Jacek Żalek zaprezentował swój projekt „ustawy o wspólnym pożyciu”, którego celem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania osobom pozostającym ze sobą w faktycznym wspólnym pożyciu (niezależnie od tego jakiej są płci), ale bez legalizacji związków homoseksualnych.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

Leave a Reply