W marcu odbędzie się „Warszawskie Jerycho”

Warszawa - Krzyż PapieskiW ciągu siedmiu dni marca, przez całą dobę, będzie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu w centrum Warszawy. Po tej akcji modlitewnej pod hasłem „Warszawskie Jerycho” ulicami stolicy przejdzie Marsz dla Życia.

Wydarzenie o nazwie „Warszawskie Jerycho” odbędzie się w dniach 18-25 marca 2012 r. i ma charakter modlitewny. Jego głównym elementem jest nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wspólnie podejmą ruchy, stowarzyszenia i wspólnoty katolickie działające na terenie Warszawy oraz mieszkańcy stolicy. Wydarzenie nawiązuje w swej formie do biblijnej sceny zburzenia murów Jerycha po ich tygodniowym oblężeniu. Organizatorzy wierzą, iż potężną w skutkach może być wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, podjęta przez tydzień w stolicy Polski.

„Warszawskie Jerycho” organizowane jest w tygodniu poprzedzającym Dzień Świętości Życia w intencji obrony życia nienarodzonych. Wiedząc, że na świecie corocznie w łonach matek ginie kilkadziesiąt milionów dzieci, organizatorzy inicjatywy pragną wszelkie działania w ich obronie rozpocząć od gorącej modlitwy o przemianę serc. Chcą polecać także sytuację ojczyzny, w której corocznie zabijanych jest kilkaset dzieci, najczęściej z powodu przewidywanego upośledzenia, co czyni wszystkich uczestnikami współczesnej eugeniki.

Nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu, przez 7 dni, 24 godziny na dobę odbędzie się w kaplicy Św. Barbary (obok kościoła) mieszczącego się w centrum Warszawy, za hotelem Mariott. Rozpocznie się w niedzielę 18 marca o godz. 17.00, zakończy zaś w niedzielę 25 marca o godz. 12.00, tak by uczestnicy mogli włączyć się w uroczystą Mszę świętą w Archikatedrze o godz. 12.30 oraz późniejszy Marsz dla Życia.

W plan każdego dnia wpisana jest Msza święta o godz. 17.00, cztery części różańca, modlitwa Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Apel Jasnogórski. Pozostała część doby wypełniona jest modlitwą w ciszy oraz medytacjami i śpiewem poszczególnych grup dyżurujących.

Ruchy, stowarzyszenia, wspólnoty i grupy katolickie działające na terenie Warszawy mogą włączyć się w „Warszawskie Jerycho” na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest podjęcie 2-godzinnego dyżuru, związanego z odpowiedzialnością za przebieg i porządek adoracji, co wiąże się z koniecznością wcześniejszego kontaktu oraz ustaleń. Drugą formą jest wspólna obecność modlitewna całej grupy w dowolnie zaplanowanych przez siebie godzinach. Ponadto, wszystkie organizacje o rozbudowanych strukturach zaproszone są do współpracy w dotarciu z zaproszeniem na „Jerycho” do poszczególnych jej członków i grup lokalnych. Jest również możliwe podjęcie przez jedną grupę kilku dyżurów.

Biuro Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9–16. W celu podjęcia współpracy należy kontaktować się pod numerem: 515 165 080. Biuro KSM archidiecezji warszawskiej mieści się przy ul. Miodowej 17/19 w Warszawie – tel./fax: (0 22) 531 72 09, e-mail: biuro@warszawa.ksm.org.pl

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply