TARNÓW – weekend w Szczawnicy

BryjarkaW dniach od 11 do 13 czerwca br. Diakonia Życia spotkała się w Domu Rekolekcyjnym w Szczawnicy, aby we wspólnocie dziękować Panu Bogu za mijający rok swojej działalności i pracy formacyjnej. Do ośrodka przyjechało ok. 40 osób w tym gościnnie przybył pilotowany krąg z Zaczarnia wraz ze swoim kapłanem ks Markiem. Ciepła atmosfera domu rekolekcyjnego w Szczawnicy sprzyjała szybkiemu zawiązaniu wspólnoty.

Ks Józef Bąk moderator Diakonii Życia w słowie podczas piątkowej Eucharystii mówił na temat ogromnej miłości jakiej możemy doświadczyć oddając się pod opiekę Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotni poranek przywitał nas wyjątkowo upalny dzień, po Eucharystii połączonej z jutrznią wyruszyliśmy na wspólną wycieczkę w góry. Udaliśmy się do Jaworek i doliny Białej Wody. Przy pięknej pogodzie (ponad 30st.C) doszliśmy do Bacówki gdzie zaopatrzeni w serki podziwialiśmy piękne pienińskie widoki. Trasa była prosta, prowadząca wśród gór i rwącego strumyka. Miejsce wymarzone dla rodzin z dziećmi, to też nasze dzieciaki miały tam sporo radości pluskając się w orzeźwiającej górskiej wodzie.

Po długiej wędrówce trochę zmęczeni zdecydowaliśmy się jeszcze odwiedzić grób założyciela naszego Ruchu ks. Franciszka Blachnickiego oraz centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku. Miało to szczególne znaczenie dla osób, które były z nami po raz pierwszy. Z trudem zdążyliśmy na obiadokolację w domu, po której obejrzeliśmy przygotowany przez Agnieszkę i Bartka pokaz multimedialny o Naprotechnoligii.

Niedziela była prawdziwym świętem. Po namiocie spotkania, jutrzni i Eucharystii wyruszyliśmy na drogę krzyżową dla małżonków i rodzin na Bryjarkę.

Te dwa dni spędzone w pięknej Szczawnicy były dla nas błogosławieństwem. Zaczerpnęliśmy sił dla ducha i ciała.

Bogu niech będą dzięki za to co dla nas przygotował.

Ela i Emil Gąsiorkowie

You Might Also Like

Leave a Reply