Wieluń: obrońcy życia naprawili zniszczoną wystawę antyaborcyjną

Fot. EJSZniszczone kilka dni temu przez nieznanych sprawców fotogramy z wystawy antyaborcyjnej „Wybierz życie” w centrum Wielunia naprawili wolontariusze związani z ruchem obrony życia. Był to kolejny przypadek niszczenia wystawy, której właścicielem jest Fundacja Pro. Fundacja zorganizowała dotąd kilkadziesiąt podobnych wystaw w całej Polsce. Według działaczy pro-life, działania takie przyczyniają się do zmiany nastawienia opinii publicznej wobec aborcji.

W Wieluniu wystawa stoi od 15 kwietnia br. obok pomnika Jana Pawła II i kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. To kilkanaście plansz z fotografiami nienarodzonych dzieci na różnym etapie rozwoju, na których dokonano aborcji. Zdjęcia zmasakrowanych płodów zestawione są z fotografiami prezentującymi m.in. eksperymenty przeprowadzane na zwierzętach, czy przykładami ludobójstwa na świecie. Wystawa ma wisieć do soboty, 30 kwietnia.

Nieznani sprawcy w nocy z 26 na 27 kwietnia zamalowali sprayem część plakatów. Inicjator wystawy ks. Jakub Raczyński z wieluńskiej kolegiaty w wypowiedzi dla „Radia Ziemi Wieluńskiej” podkreślił, że taka forma walki z wystawą to oznaka słabości ludzi, którzy unikają rozmowy na trudne tematy. „To jest powiedzenie 'nie’ dla prawdy, czym aborcja w istocie jest. Plakaty zostały zamalowane sprayem, a także zostały ostrzelane z broni używanej do paintballa. Mamy prawo do wyrażania swojej opinii i nie ukrywamy się z tym. Ktoś, kto przychodzi w nocy i niszczy w taki lub inny sposób jest na tyle tchórzliwym człowiekiem, że nie ma odwagi wypowiadać swojego zdania uczciwie i na forum” – powiedział kapłan.

Mariusz Dzierżawski, członek rady Fundacji Pro, szacuje, że w całej Polsce antyaborcyjne wystawy zobaczyły już miliony osób. Jego zdaniem, ruch antyaborcyjny stale się rozwija i niemal codziennie kontaktują się z nim osoby zainteresowane organizacją wystawy w swoich środowiskach.

W badaniu przeprowadzonym przez IQS Quant we wrześniu 2010 roku. większość Polaków opowiedziała się przeciw aborcji. 90 proc. uczestników sondażu uznało, że dziecko przed narodzeniem ma bezwarunkowe prawo do życia, 88 proc. zaś, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia.

 

Katolicka Agencja Informacyjna

You Might Also Like

Leave a Reply