Rekolekcje, podczas których kładziemy nacisk nie tyle na zdobywanie wiedzy, co doświadczenie, dotyczą: 

- tożsamość chrześcijanina - człowieka, którym ma bliską więź z Panem Bogiem, potrafi korzystać ze wsparcia Ojca i cieszyć się Nim,

- świadomości obdarowania darami duchowymi i charyzmatami, m.in. darem języków

- słuchania Pana Boga (dar poznania, dar proroctwa) i rozeznawania tak, by zgodnie z Wolą Bożą w jedności z Kościołem budować wspólnoty i wzrastać w posłudze.

Na rekolekcje zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką, w sposób szczególny zaangażowanych w diakonie modlitwy. Ze względu na charakter rekolekcji prosimy o krótką rekomendację odpowiedzialnego za diakonię, pary rejonowej, moderatora lub lidera wspólnoty.

Termin: 20 - 28.07.2024 r.

Miejsce: Ośrodek „CARITAS BLIŹNIM”, Ptaki 121, 18-414 Nowogród, województwo podlaskie

Szczegółowe informacji i zapisy na: https://docs.google.com/forms/d/1OjgPo4SKxloR-yDSFYngpWVTv5c909UeGiGe_RA_zn4/edit

Edyta i Jarek Myśliwscy, odpowiedzialni za Diecezjalną Diakonię Modlitwy Ruchu Światło- Życie Diecezji Gliwickiej

Losowo wybrana katecheza Benedykta XVI o modlitwie

Drodzy bracia i siostry,

Dzisiaj chciałbym z wami rozważyć modlitwę Jezusa związaną z jego cudownymi uzdrowieniami. W Ewangeliach przedstawione są różne sytuacje, w których Jezus modli się w obliczu dobroczynnego i uzdrawiającego dzieła Boga Ojca, działającego poprzez Niego. Chodzi o modlitwę ukazującą po raz kolejny szczególne poznanie i komunię z Ojcem, g

...

Diakonia Modlitwy w Ruchu Światło-Życie

Diakonia modlitwy jest jedną z diakonii specjalistycznych w Ruchu Światło-Życie. Jej zadaniem jest troska o życie modlitewne Ruchu, który, jak podkreślał Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, pragnąc służyć odnowie Kościoła musi opierać się na modlitwie.

Diakonie diecezjalne, grupy modlitewne

diecezje

Diecezjalne Diakonie Modlitwy (DDM) działają obecnie we wszystkich diecezjach w Polsce. Centralna Diakonia Modlitwy (CDM) poprzez regularne spotkania pragnie gromadzić przede wszystkim odpowiedzialnych za Diecezjalne Diakonie Modlitwy, a gdy one nie istnieją, odpowiedzialnych za faktyczne środowiska modlitwy w Ruchu, w danej diecezji.

Siloe - Listy do Oaz Modlitwy

Siloe to m.in. obszerny zbiór tekstów Sł.B. ks. Franciszka Blachnickiego, który pisał pod pseudonimem Gabryel Mar.

Patronujemy

Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej działa przy parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tychach. Ukierunkowane jest na rozwój i pogłębianie życia duchowego chrześcijan, w tym zwłaszcza chrześcijańskiej modlitwy, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym. Ich działalność to m.in.: Tyskie Wieczory Uwielbienia, Spotkania modlitewne, Rekolekcje, Seminarium Odnowy Wiary, Sesje Szkoły Modlitwy.

 

Patronujemy

Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków prowadzi Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej. Dostrzegamy potrzebę objęcia modlitwą kleryków przygotowujących się do służby Bożej, aby mieli poczucie wsparcia z naszej strony.

Newsletter CDM - bądź na bieżąco

Zostaw tu swojego maila, a my poinformujemy Cię o Oazach Modlitwy, rekolekcjach, publikacji e-Siloe. Bez spamowania. Nie więcej niż 10 maili na rok!

Zaproszenie adresujemy szczególnie do członków DDM.

Kontakt

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 4 Wczoraj 8 W tym miesiącu 255

Kubik-Rubik Joomla! Extensions