ROCZNA SZKOŁA ANIMATORA

Już dziś warto podjąć szaloną decyzję, na przygodę w Centrum Ruchu!

Jeśli charyzmat „Światło-Życie” jest Twoją drogą dojrzałego chrześcijaństwa i posługi na rzecz innych, to zapraszamy do udziału w Rocznej Szkole Animatora, która odbędzie się w naszym Centrum w najbliższym roku akademickim (październik 2013 – czerwiec 2014). Planujemy w jej ramach formację obejmującej zarówno sferę ludzką, jak i duchową, z elementami psychologii, pedagogiki i teologii. Chcemy wprowadzić w głębię charyzmatu Ruchu, ale i pomóc rozeznać miejsce w świecie, Kościele i Ruchu. Pragniemy przygotować Was do podjęcia odpowiedzialności w Waszych parafiach, diecezjach, aby wspierać moderatorów w ich posłudze. Proponujemy spotkania ze świadkami życia i posługi Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, świadków początków i rozwoju Ruchu, KWC i innych dzieł. Przewidujemy spotkania formacyjne, wykłady, warsztaty, praktyki na rekolekcjach ewangelizacyjnych szkolnych i parafialnych, rekolekcjach specjalistycznych, oazach modlitwy, sesjach Diecezjalnych Szkół Animatora itp.

Szkoła ma charakter stacjonarny i związana jest z zamieszkaniem w tym czasie na Kopiej Górce oraz podjęciu wolontariatu w naszym Centrum. Na dzień dzisiejszy są już cztery chętne osoby, więc Szkoła ruszy. Zapraszamy Animatorów po pełnej formacji podstawowej, pełnoletnich, z ukończoną edukacją w zakresie szkoły ponadgimnazjalnej, gotowych na rok wyłączyć się z toku edukacji, pracy, mieszkania z najbliższymi. Każdy kandydat do Rocznej Szkoły Animatora musi posiadać referencje swojego Moderatora Diecezjalnego oraz zgłosić swój akces na ręce Moderatora Generalnego Ruchu. Zaznaczamy, iż liczba miejsc jest ograniczona – dlatego warto już dziś podjąć szaloną decyzję, na przygodę w Centrum Ruchu!

Zainteresowanych prosimy o kontakt z Moderatorem Centrum (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Mam nadzieję, na wspólne życie i posługę z Tobą w Centrum na Kopiej Górce. Pozdrawiam Was wszystkich w naszym Panu Jezusie Chrystusie.

 

Ks. Maciej Krulak

Moderator Centrum

Ruchu Światło-Życie

   
© OAZA.PL/CDOR