„ZOSTAŃ WSPÓLNIKIEM BOGA"Kopia Gorka wiosna

Rekolekcje dla przedsiębiorców

5-10 VII 2014

Odwaga wiary... Jeżeli zabieram się do jakiegoś dzieła,
że tak powiem, na spółkę z Bogiem, to trzeba poważnie Boga jako wspólnika potraktować
i Jego możliwości wkalkulować w dzieło. Ks. F. Blachnicki

   Przenikanie codziennego życia wiarą i ewangelicznym myśleniem jest jednym z głównych charyzmatów naszego Ruchu. To zasada Światło-Życie. Proponowana forma rekolekcji może ubogacić uczestników nowymi, biblijnymi inspiracjami, dotyczącymi pracy w firmie, relacji pracowniczych, chrześcijańskiego podejścia do finansów, współpracy między firmami, opartej na zasadzie darmowości i logice daru.

pieniadze„ZOSTAŃ WSPÓLNIKIEM BOGA" to rekolekcje o tym:
> jak prowadzenie własnej firmy zobowiązuje przed Bogiem i ludźmi;
> jak prowadzenie własnej firmy wpływa na życie rodziny, wspólnoty;
> jak prowadzenie firmy domaga się odwagi wiary
> jak prowadzenie firmy otwiera na dyspozycyjność wobec Boga, wobec braci oraz wobec życia.

 

Inspiracją rekolekcji stały się także słowa Ojca Świętego Benedykta XVI z encykliki «Caritas in veritate»:

Wielkim wyzwaniem, które stawia przed nami problematyka rozwoju w epoce globalizacji i które stało się jeszcze bardziej pilne z powodu kryzysu ekonomiczno-finansowego, jest pokazanie, zarówno w dziedzinie myśli, jak i zachowań, że nie tylko nie można zaniedbywać bądź osłabiać tradycyjnych zasad etyki społecznej, takich jak przejrzystość, uczciwość i odpowiedzialność, ale również, że w stosunkach rynkowych zasada darmowości oraz logika daru jako wyraz braterstwa mogą i powinny występować w obrębie normalnej działalności ekonomicznej. Jest to potrzeba człowieka w chwili obecnej, ale przemawia za tym również racja ekonomiczna. Jest to potrzeba zarazem miłości, jak i prawdy.

Miejsce: Krościenko nad Dunajcem

Uczestnicy: prowadzący własne firmy, przygotowujący się do założenia własnych firm, pracownicy banków oraz ci wszyscy, którzy chcą się uczyć Bożego zarządzania dobrami materialnymi.

Koszt: dorośli – 360 zł; dzieci (3-12 lat) - 230 zł; starsze dzieci - 290 zł.

Zgłoszenia: najpóźniej do 20 V 2014r.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt:
Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych (CDOR)
ul. Ks. F. Blachnickiego 2,
34-450 Krościenko nad Dunajcem
tel. 18/2623235; 660 447 475 (Grażyna Miąsik), mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grażyna Miąsik - CDOR

   
© OAZA.PL/CDOR