Bóg nie da się prześcignąć w swojej miłości i wielkoduszności.
Odpowiadając na Jego miłość musimy być gotowi oddać siebie i wszystko, co posiadamy.
Wtedy nic nie stracimy. Bo nie tracimy tego, co dajemy, ale tracimy to, co zatrzymujemy dla siebie.
Chrystus powiedział: "Kto zachowuje swoje życie straci je, ale kto traci swoje życie dla Mnie, znajdzie je."
To jest ten wielki paradoks naszego życia ludzkiego, że ten, kto zatrzymuje traci, a kto daje, zyskuje.
Dlatego nasza wiara niechaj się wyrazi w tej gotowości do wielkodusznego dawania,
do ryzykowania, ale na koszt Boga, w odpowiedzi na Jego miłość.

(Sługa Boży Ks. Franciszek .Blachnicki)

Kochani Animatorzy!

Wiem z jaką radością, ale i trudem prowadzicie ludzi ku dojrzałości chrześcijańskiej. W naszym ruchu ciężar pracy formacyjnej spoczywa na Animatorach. Zwłaszcza w grupach dziecięcych i młodzieżowych, gdzie wychowanie rówieśnicze zakłada, że podejmiecie tą wspaniałą przygodę prowadzenia młodszych od siebie do Boga. Często stajecie się ich powiernikami, żyjecie ich radościami i zmartwieniami, towarzyszycie w podejmowaniu decyzji, w kryzysach, zwątpieniach i sukcesach. Dajecie z siebie bardzo wiele, czasem kosztem siebie samych, zawsze poświęcając swój czas i zaangażowanie.

W tych dniach planujecie razem ze swoimi odpowiedzialnymi oazy wakacyjne, w których podejmiecie tą szczególną posługę. Na oazach podstawowa posługa należy do Was. Bez Was nie da rady zorganizować i poprowadzić rekolekcji oazowych. Na tym także polega fenomen naszego Ruchu. To właśnie podczas oaz w szczególny sposób będziecie z powierzonymi Wam uczestnikami, towarzysząc im w tej intensywnej formie przeżycia drogi ku Chrystusowi. Podejmiecie odpowiedzialność za ich wzrost duchowy, ale także za bezpieczeństwo, tożsamość i relacje z innymi. Rekolekcje piętnastodniowe to niejako źródło i szczyt postępu na drodze „Światło-Życie” i tam będziecie właśnie Wy! Wasza posługa jest wyjątkowa – w czasie oaz wakacyjnych otrzymujecie pod opiekę ludzi, czasem w Waszym wieku, którym swoim przykładem macie pokazać drogę wiary. Tu nie wystarczą nawet najmądrzejsze słowa, ani techniki, tu potrzeba autentycznego, praktykowanego życia wiarą konsekwentną, która nie będzie w Was tylko przez kilkanaście dni w roku, ale będzie Waszą codziennością, która zachwyci innych. Oaza jest także sprawdzianem Waszej dojrzałości w wierze, poprzez podjęcie diakonii.

W imieniu Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem zwracam się do Was z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji w naszym Centrum. Jest to miejsce specyficzne – tu wszystko służy charyzmatowi „Światło-Życie”. Staramy się prowadzić rekolekcje w wierności charyzmatowi, a zarazem otwartości na uczestników i ich aktualne problemy i pytania. Koncentrujemy się na studentach, klerykach i dorosłych, gdyż takich oaz nie ma zbyt wiele. Zapraszamy animatorów w podobnym wieku, aby poprowadzić te specyficzne, ale bardzo wdzięczne grupy. Nasze Centrum daje możliwość spojrzenia na Ruch z specyficznej perspektywy – świadków życia i działalności Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego, odpowiedzialnych za centralne diakonie Ruchu, tradycji miejsca. Można się wiele tu nauczyć, ale i można sporo przekazać. Dlatego zapraszamy animatorów autentycznie żyjących charyzmatem „Światło-Życie”, otwartych na wyzwania, kreatywnych, a zarazem pragnących głębiej poznać specyfikę naszego Ruchu. Uczestnicy przyjeżdżający na organizowane przez nas oazy oczekują pokazania im drogi ku Bogu i pełni specyfiki naszego Ruchu. Przyjeżdżają niejako do źródła oazy i potrzebują dobrych przewodników – Was Animatorów.

Zapraszamy do posługi animatorów do grup studenckich, zwłaszcza kleryków uformowanych przez nasz Ruch, którzy wprowadzili by swoich braci z różnych seminariów duchownych w specyfikę drogi Ruchu, animatorów muzycznych gotowych posługiwać także na dniach wspólnoty i innych wydarzeniach gromadzących tłumnie oazowiczów, a także animatorów liturgicznych, którzy podejmą posługę i odpowiedzialność za świętą liturgię zarówno w swej oazie średniej, jak i oazie wielkiej Nowa Jerozolima.

Zapraszamy także chętnych do posługi w diakonii Centrum w czasie turnusów wakacyjnych (także we wrześniu) w zakrystii, sekretariacie i innych przestrzeniach Centrum.

Nasze zaproszenie dotyczy wszystkich turnusów, także oaz wrześniowych, nie tylko w Krościenku, ale Krakowie i Wrocławiu. Jeśli możesz wielkodusznie poświęcić swój czas i oddać siebie samego na służbę w Centrum Ruchu, to zapraszamy Cię do kontaktu z Centralną Diakonią Oaz Rekolekcyjnych (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wszystkich posługujących prosimy o kontakt ze swoim Moderatorem Diecezjalnym celem uzyskania jego aprobaty i referencji.

Mam nadzieję, że w najbliższe wakacje spotkamy się na Kopiej Górce.

Pozdrawiam Was wszystkich w naszym Panu Jezusie Chrystusie.

Ks. Maciej Krulak

Moderator Centrum

   
© OAZA.PL/CDOR