LAST MINUTE!

OGÓLNOPOLSKIE OAZY III STOPNIA / OŻK 2012

ECCLESIA MATER
– MATER ECCLESIAE

obraz1 

Gdyby Pan pozwolił mi jeszcze żyć i działać,
jednego bym tylko pragnął,
abym mógł skuteczniej i owocniej ukazywać
w pośrodku współczesnego świata
piękno i wielkość Tajemnicy Kościoła – sakramentu,
czyli znaku i narzędzia jedności wszystkich ludzi".

Ks. F. Blachnicki, Testament     

  Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych zaprasza uczestników II roku formacji deuterokatechumenalnej do udziału w ogólnopolskich (właściwie to już międzynarodowych) oazach III stopnia.

 

NA PAPIESKIM SZLAKU...

 Wędrujemy szlakiem Sługi Bożego Jana Pawła II. Na każdym kroku napotykamy znaki jego obecności, najpierw jako studenta, pracownika Solvayu, potem biskupa, kardynała, papieża: Kraków, Kalwaria, Wadowice, Oświęcim, Wrocław. Wędrujemy także śladami jego następcy, Ojca Świętego Benedykta XVI.

 Możliwość przeżywania oaz III stopnia w Krakowie i Wrocławiu jest dla nas wielkim darem. Szczególnym doświadczeniem jest możliwość kroczenia śladami wielu świętych tych ziem. Jest to także możliwość „dotykania" historii Polski. Bogactwo Kościoła obejmuje nie tylko wielość świątyń wraz z ich historią, ale także dynamikę życia duszpasterskiego w archidiecezjach: jedni w krakowskiej inniwe wrocławskiej.

 

KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM

 Podczas rekolekcji spotykamy się z przedstawicielami różnych dzieł, ruchów i osobami różnych stanów, którzy odkryli swoje miejsce w Kościele i w świecie. Każdego dnia wiele czasu poświęcamy modlitwie, spotkaniom w grupach (kręgach). Małżeństwa podczas spotkań w kręgu realizują program: Droga do wspólnoty dla małżeństw.

 Tegoroczny temat pracy rocznej „Kościół naszym domem” jest szczególnym wezwaniem dla tych, którzy na drodze formacji zatrzymali się i z różnych powodów nie uczestniczyli jeszcze w oazie III stopnia, będącej fundamentalnym doświadczeniem ku formacji diakonijnej. Sługa Boży Ks. Franciszek Blachnicki przypomina nam o podstawowych zadaniach, które są przed nami:

 „Trzeba budować wspólnotę. Każdy z nas musi wejść do jakiejś wspólnoty, musi z innymi tworzyć Kościół. Musimy gromadzić się razem, jeżeli odkrywamy podobne dążenia, pragnienia. Musimy gromadzić się na modlitwę, na słuchanie Słowa Bożego, musimy w obliczu Słowa Bożego kontrolować swoje czyny, swoje postępowanie, pytać się czy naprawdę żyjemy i kierujemy się prawem Chrystusowej miłości, czy naprawdę urzeczywistniamy coraz to głębiej wśród nas wspólnotę? Gdziekolwiek powstaje taka wspólnota, tam powstaje komórka żywego Kościoła,
a z tej komórki jedynie pochodzi wzrost Kościoła, w myśl zasady, że życie tylko z życia. Tylko z naszego życia nadprzyrodzonego w miłości może wyrastać życie Boże dla innych i w ten sposób może wzrastać Kościół.

 Więc idźmy budować tę wspólnotę braterską, gdziekolwiek nas Bóg postawił: czy
w klasztorze, czy we wspólnocie kapłanów wspólnie pracujących na parafii, czy w naturalnej naszej rodzinie, czy w grupie młodzieży katechizowanej, czy w zespole ministrantów, czy
w seminarium duchownym – wszędzie jest teren budowy tego wielkiego dzieła, jakim jest koinonia, wspólnota ludzi z Bogiem i pomiędzy sobą. Każdy z nas o tyle spełni przeznaczenie, powołanie swojego życia, o ile wytrwa w tych wysiłkach do końca, o ile będzie wrastał w żywą, konkretną wspólnotę. Bo tylko tędy prowadzi droga do tej wiecznej, ostatecznej wspólnoty, która kiedyś się urzeczywistni w porządku zmartwychwstania. Ale tu jest teren budowy i tu codziennie, konkretnie, na nowo musimy takie wysiłki podejmować”
.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 OGÓLNOPOLSKIE OAZY III STOPNIA odbędą się w czterech turnusach:

             I: 30.06-16.07. – Kraków

             II: 18.07- 3.08. – Kraków

             III. 4-20.08. – Kraków

             IV. 1-17.09. – Wrocław

 

UCZESTNICY:Do udziału w rekolekcjach zapraszamy młodzież, studentów, młodzież pracującą, dorosłych, rodziny, po formacji w ciągu roku i przeżyciu Triduum Paschalnego w formie rekolekcyjnej.

 UWAGA RODZINY! Od wielu lat w ogólnopolskich oazach III stopnia, wraz z młodzieżą
i studentami, uczestniczy także Domowy Kościół. W tym roku rodziny zapraszamy do Krakowa w  II turnusie (dzieci: od 5 do 12 lat). Starsze dzieci mogą wziąć udział w OND,
np. w oazach archidiecezji krakowskiej.

 

Opłata za udział w rekolekcjach:

 III° – Kraków: 890 zł – młodzież i studenci; 980 zł – dorośli; 600 zł – dzieci (3-12 lat);

 III° – Wrocław: 830 zł – studenci; 850 zł – pracujący;

 Uwaga: W kosztach rekolekcji są uwzględnione przejazdy MPK oraz przejazdy autokarowe podczas rekolekcji (poza Kraków i Wrocław), bilety wstępu, przewodnicy.

 

ZGŁOSZENIA

 Termin: przedłużony do10czerwca 2012r.

 Bardzo prosimy, by w miarę możliwości dotrzymać terminu zgłoszeń ze względu na konieczność zarezerwowania noclegów.

 Zgłoszenia (email): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KONTAKT

 Centrum Światło-Życie
ul. Ks. F. Blachnickiego 2
34-450 Krościenko nad Dunajcem
tel. 660 447 475; (Grażyna Miąsik),

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   
© OAZA.PL/CDOR