ojdor a7wjRekolekcje kapłanów moderatorów Ruchu:

Charyzmat oazy rekolekcyjnej

23 listopada 2015 -> 08:00 - 26 listopada 2015 -> 17:00

Rozpoczęcie w poniedziałek, 23 listopada – jutrznią o godz. 800 (zachęta do przyjazdu już w niedzielę), zakończenie w czwartek, 26 listopada, obiadem ok. godz. 1400.

TEMAT: Charyzmat oazy rekolekcyjnej

Prowadzący: Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych i UKCHS

W rekolekcjach mogą uczestniczyć wszyscy kapłani, również ci, którzy nie są jeszcze związani z Ruchem Światło-Życie.

ZGŁOSZENIA, wraz z zadatkiem 100 zł, prosimy kierować do Centrum Światło-Życie na Kopiej Górce w terminie do 15 listopada br., podając: imię i nazwisko, rok urodzenia, diecezję, numer telefonu)

ADRES

Centrum Ruchu Światło-Życie

ul. Ks. F. Blachnickiego 2;

34-450 Krościenko n. D.

tel.: 18 262 32 35; 660 402 330; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KONTO

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie – DOR

91 8817 0000 2001 0020 3300 0102 (tytułem: rekolekcje kapłańskie)

Uwaga. Przy zbiorowych wpłatach podajemy nazwiska kapłanów)

*****

Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki o oazie rekolekcyjnej:

Metodę oaz rekolekcyjnych należy traktować jako specyficzny charyzmat, czyli pewną formę, do której, jeżeli jest wiernie stosowana, bez samowolnych uproszczeń oraz istotnych zmian, przywiązana jest – dzięki postanowieniu Bożemu – łaska przebudzenia i odnowy życia Bożego. Potwierdziły to niezliczone doświadczenia. Pielęgnowanie tego charyzmatu, wierność wobec niego, organizowanie coroczne oaz oraz ich rozwijanie należy uważać za główne zadanie na wszystkich szczeblach organizacyjnych.[...] Oaza rekolekcyjna jest pierwszym i pod­stawowym narzędziem i środkiem ewangelizacji. [...]

Oaza rekolekcyjna jest także przeżyciowym, doświadczalnym wprowadzeniem w duchowość Światło-Życie. [...] Dzięki niej duchowość ta zostaje przekazana niejako egzystencjalnie, przez cały styl życia i atmosferę oazy, a nie tylko teoretycznie przez jej opisanie. Oaza rekolekcyjna jest najlepszym wprowadzeniem na drogę ucznia.

ks. F. Blachnicki, Międzynarodowa Diakonia Ewangelizacji Światło-Życie.

Projekt statutu, Carlsberg 1983, rozdział IV

   
© OAZA.PL/CDOR