W dniach 5-10 lipca br. na Kopiej Górce w Krościenku uczestniczyliśmy w rekolekcjach pn. Zycie w świetle. Temat rekolekcji był inspirujący a zarazem nieco zagadkowy.

Życie w świetle -hasło roku RŚŻ- z symbolem człowieka z wyciągniętymi rękami ku górze w geście zwycięstwa, z zerwanymi kajdanami.

Rekolekcje prowadzone były przez ks. Marcina Józefczyka oraz Grażynę Miąsik z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła i skupiły około 30 osób z całej Polski.

Prowadzący na wstępnie przypomnieli wezwanie naszego założyciela Sługi Bożego ks. F. Blachnickiego - Musimy dojść do takiego sposobu życia, żebyśmy się niczego nie musieli wstydzić, żeby się z niczym nie ukrywać, niczego się nie lękać, abyśmy wszystko potrafili poddawać światłu.

Już samo przebywanie w tym szczególnym miejscu, pełnym ducha i symboli RŚŻ, piękna przyrody inspirowało do duchowych przeżyć.

Podczas rekolekcji odkrywaliśmy jakby na nowo wezwanie do życia według drogi 10 drogowskazów RŚŻ – u których podstawą są Jezus Chrystus, Duch Święty, Niepokalana, Kościół, filarami są Słowo Boże, modlitwa i liturgia a szczególnym wyrazem i owocami są Świadectwo, Nowa Kultura, Agape.

Podczas konferencji, spotkań w małych grupach zastanawialiśmy się nad istotą i sposobami życia w świetle. Oparcia naszej drogi na codziennym namiocie spotkania, słuchania Słowa Bożego, życia sakramentami, osobową relacją z Jezusem.

Naszą przewodniczką i wzorem na nowo stała się Niepokalana, która napełniona Duchem Świętym kieruje nas zawsze ku Jezusowi – naszemu Światłu i Życiu.

Chcemy być przemienieni przez Światło, żyć w prawdzie, wolni, bez lęku. Żyć mocą pochodzącą od Boga, który nas kocha, jest naszym Dobrym Ojcem i pragnie naszego szczęścia. Posiadać siebie w dawaniu siebie innym. Być również światłem dla innych.

Żyć w świetle to życie w łasce uświęcającej, ponad kreską grzechu ciężkiego. Jako Nowy Człowiek. Życiem ośmioma błogosławieństwami. Najlepiej ze stałym spowiednikiem, kierownikiem duchowym. Rozeznawać wolę Bożą w naszym życiu.

Jak mówił Sługa Boży ks. F. Blachnicki - Coraz bardziej musimy przemieniać się…w ludzi żyjących według Ducha, w ludzi, którzy chodzą w światłości, to znaczy w Duchu.

 

Chcemy być radosnymi chrześcijanami, którzy żyją owocami działania Ducha Świętego takimi jak miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wiara, łagodność, wstrzemięźliwość./ Gal 5,22/

 

Ponadto mieliśmy możliwość spotkania z Moderatorem RŚŻ ks. Markiem Sędkiem, który opowiedział o nowych obiektach powstających przy Kopiej Górce oraz nowym inicjatywach ruchu..

 

Dziękujemy za dar wspólnoty, za przygotowanie rekolekcji, pięknego świadectwa życia prowadzących tak bardzo związanych z Ruchem i uczestników. Mogliśmy na nowo zachwycić się myślami Założyciela, żywotnością ruchu, aktualnością wezwań. To był dobry, owocny czas.

 

Kasia i Jacek Prabuccy

DK Szczecin Gumieńce-Pomorzany

   
© OAZA.PL/CDOR