Finanse

Utrzymanie oaza.pl
Na serwerze oazowym znajdują się obecnie serwisy ogólnopolskie Ruchu Światło-Życie (w tym serwis oaza.pl, serwis krajowy Domowego Kościoła, strony diakonii centralnych i niektórych dzieł Ruchu) oraz serwisy diecezjalne w ramach domeny oaza.pl.

Koszt utrzymania serwisów oazowych (w tym serwera i domeny) jest pokrywany z:

  • dobrowolnych wpłat wszystkich diecezji i ośrodków (przyjmuje się, że wpłaty te w wysokości 200 zł rocznie dokonywane regularnie powinny zabezpieczyć finanse związane z utrzymaniem serwisów oazowych);
  • wpłat członków DKS i osób prywatnych (z których pokrywany jest deficyt wynikający z braku wpłat regularnych).

Zależy nam, aby nie traktować wpłat jako tylko zapłaty za miejsce na dysku (jak to jest w przypadku serwerów komercyjnych), ale w duchu współodpowiedzialności jako wsparcie wszystkich dzieł oazowych.

Na podstawie tytułów wpłat możemy stwierdzić, że duża część pozyskiwanych przez nas środków pochodzi od osób prywatnych.

Koszty utrzymania serwerów oraz opłaty za domeny są niezmienne i wynoszą ok. 5000 zł rocznie.

Uwaga! Działania finansowe związane z utrzymaniem oaza.pl od 1.12.2014r. prowadzi:

Stowarzyszenie DIAKONIA Ruchu Światło-Życie
ul. Ks.Blachnickiego 2
34-450 Krościenko nad Dunajcem
Getin Bank 77 1560 0013 2022 0180 3000 0019
Tytuł przelewu: DKS –  serwer (diecezja lub ośrodek)

Aktualne raporty finansowe i zasady funkcjonowania oaza.pl są umieszczane na stronie CDKS (www.oaza.pl/cdks) w zakładkach: Finanse (bieżącej) i oaza.pl.

wplaty stan konta i raporty

Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez wpłaty indywidualne czy „abonamentowe” (w imieniu diecezji czy diakonii) wspierali i wspierają dzieła komunikowania społecznego prowadzone przez nasz Ruch.

Rozpoczynając nowy 2019 rok zwracamy się do Was wszystkich z gorącą prośbą o wsparcie naszych wspólnych potrzeb. Można to zrobić, wskazując w odpowiednich rubrykach zeznania rocznego KRS 0000071891, i wpisując jako szczególny cel DKS.

Nowy serwis oaza.pl
Podjęta została decyzja o zakupie serwisu www dla potrzeb oaza.pl (nowa szata graficzna i funkcjonalności). Kilkuletnie próby zrealizowania tego dzieła siłami diakonijnymi nie przyniosły spodziewanych rezultatów.
W styczniu 2014r. podpisana została umowa i koszt jej realizacji został wyceniony na 8400 zł, ale musimy jeszcze zapłacić od tego 23% VAT. Koszt całkowity wyniesie 10332 zł.

Z wielką radością informujemy, że udało nam się już zebrać potrzebną kwotę. Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy dokonali wpłat na nowy serwis.