Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 20 marca 2016, 21:03    

Cień krzyża


Od ponad dwóch tysięcy lat znak krzyża towarzyszy człowiekowi na każdej drodze: w domu, w szkole, w pracy. Codziennie mijane są dziesiątki krzyży. Jeśli przechodzi się obojętnie od jednego do drugiego, to widać tylko ból i cierpienie. Tak będzie dopóki nie popatrzy się na krzyż z wiarą, nadzieją i miłością. Czas Wielkiego Postu, to czterdzieści dni, podczas których można zmienić spojrzenie. Czasem wystarczy jeden wieczór.

fot. Małgorzata Baran

We Wrocance, 11 marca wieczorem, miała miejsce piątkowa adoracja krzyża. Niezwykłym jej elementem był, przygotowany przez oazowiczów, teatr cieni, składający się ze scen życia i męki Pana Jezusa.

fot. Małgorzata Baran

„Od rozpoczęcia prób mieliśmy pragnienie, aby to, co będziemy przedstawiać, stało się wyrazem modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Tak dla widzów, jak i dla nas samych. Bóg pragnie wciąż naszego świadectwa” – wspomina młodzież.

fot. Małgorzata Baran

Teatr cieni jest swoistą pantomimą, rozgrywającą się za płótnem lub ekranem; podczas występu widoczne są tylko cienie aktorów, a całości dopełnia odpowiednio dobrana muzyka.

fot. Małgorzata Baran

Na adorację zaproszono nie tylko wrocańskich parafian, ale wszystkich którzy w ten wieczór chcieli przyjść i wspólnie się pomodlić. „Nie spodziewałem się, że będę w stanie poczuć taką bliskość Boga. Nigdy o niej nie zapomnę” – powiedział jeden z widzów po zakończonym czuwaniu.

Magdalena Maziarka

foto: Małgorzata Baran

za: www.oaza.przemyska.pl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE