Kurs Oazowy dla Animatorów Diakonii Modlitwy

Kurs Oazowy dla Animatorów Diakonii Modlitwy odbył się w Rybniku Chwałowicach w dniach 1- 12 sierpnia 2014 r. Na stronach Diakonii Modlitwy zamieszczono relację i świadectwa z tych rekolekcji.

 „Mistrzu, postawmy tu… 30 namiotów!” – chciałoby się rzec po rekolekcjach KODA DM w Rybniku Chwałowicach. Jak apostołowie na górze Tabor doświadczaliśmy przez ten czas miłości i mocy Pana Boga i radowaliśmy się świadomością, że On, tak zupełnie inny od naszych wyobrażeń, zechciał nas prowadzić, przebywać z nami i leczyć nasze serca.

KODA DM to nie tylko – ani nawet nie w większej części – „techniczny” warsztat dla animatorów modlitwy. Przede wszystkim to czas odnowy relacji z Panem Bogiem, czemu służyła zarówno modlitwa jak i pogłębianie wiedzy w czasie konferencji. Była to także okazja do wymiany doświadczeń wspólnotowych z różnych regionów Polski i do prawdziwego karmienia się świadectwem innych ludzi z różnych stanów – zarówno młodzież jak i Domowy Kościół mieli sobie wiele do zaoferowania pod względem doświadczenia i życiowych rad 😉 Znalazł się czas na warsztat psychologiczny, podczas którego odkrywaliśmy Boże spojrzenie na nas i nasze spojrzenie na innych i samych siebie… Razem zgłębialiśmy również tajniki technicznego przygotowywania spotkań modlitewnych czy planowania formacji diakonii modlitwy. Zupełnie wyjątkowe były modlitwy wieczorne, kiedy trwaliśmy razem w kaplicy, w obecności naszego Zbawiciela, dziękując, prosząc, uwielbiając – radując się Nim 🙂 Niezwykła jest moc modlitwy wspólnotowej, zanoszonej z wiarą! Niezwykłe było też doświadczenie modlitwy charyzmatycznej, w pełnej pokorze i otwartości na Ducha Świętego. Ale najważniejsze w tym czasie było osobiste spotkanie z Bogiem. Wielu z nas odkryło po raz kolejny, że bez tego źródła – bez codziennego namiotu spotkania, bez Eucharystii – nasze działania będą bezowocne. Tylko Chrystus jest Drogą i Prawdą, i Życiem! I tylko na takiej codziennej modlitwie można czerpać od Niego siłę i chęć do wszelkiego apostolstwa, do ewangelizacji.

Magdalena

przeczytaj więcej