Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 25 marca 2014, 10:31    

Odszedł od niej anioł


Nie miałem jak dotąd okazji rozmawiać z aniołem. Ale wyobrażam sobie, że taka rozmowa to wydarzenie cokolwiek spektakularne – rozmawiać twarzą w twarz z nieziemską istotą przekazującą słowa samego Boga. To pewnie trochę tak, jak doświadczenie obecności Boga na rekolekcjach – kiedy czuje się Jego obecność praktycznie namacalnie, modlitwa płynie sama, serce człowieka przepełnia nieziemska radość, jest poczucie ogromnej mocy, doświadczenie łaski jest tak realne, że można by ją wręcz jeść łyżeczką. Takie właśnie mogły być przeżycia Maryi, gdy rozmawiała z aniołem.

Tyle że – potem anioł odchodzi. Czas nadzwyczajny się kończy. Zostaje to samo miejsce, takie jak było przedtem. Może być tak, że pojawiają się wątpliwości – czy naprawdę rozmawiałam z aniołem? czy to niezwykłe doświadczenie nie było przypadkiem złudzeniem?

Anioł odszedł, ale został Jezus. W tym momencie raczej mało spektakularny. Poczęte dziecko tworzące sytuację bardzo skomplikowaną, pewnie dające znać o sobie głównie ciążowymi dolegliwościami.

Ale przecież wszystkie rozmowy z aniołem, wszystkie nadzwyczajności nie są warte nawet ułamka tego, że jest Jezus. Może nie być żadnych nadzwyczajnych sytuacji, byleby był Jezus.

Modlę się dziś o „miękkie lądowanie” dla wszystkich, którzy doświadczają nadzwyczajnych przeżyć. O to, aby w codzienności, która przychodzi później, potrafili odnajdywać obecność Jezusa i tę obecność cenić ponad wszystko.

Krzysztof Jankowiak

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE