#podziwiamBlachnickiego

Ojciec FranciszekJak planują obchody 30. rocznicy śmierci Ojca oazowicze w Archidiecezji Gdańskiej?

27.02.1987 roku w Carlsbergu zmarł Czcigodny Sługa Boży Ksiądz Franciszek Blachnicki, nasz duchowy Mistrz, więc w lutym przyszłego roku będziemy obchodzili 30-lecie śmierci Założyciela Ruchu Światło-Życie. To jest świetna okazja, by przypomnieć sobie tę wspaniałą postać.

Wraz z ludźmi Ruchu proponujemy wszystkim oazowiczom w cykl wydarzeń pod wspólnym hasłem #podziwiamBlachnickiego.

Rozpoczniemy pierwszymi Nieszporami Adwentowymi, które odbędą się w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku o godzinie 1730. Po Nieszporach zostanie wygłoszona krótka konferencja, przybliżająca związki księdza Blachnickiego z Pomorzem.

18.02.2017 roku zapraszamy wszystkich chętnych na wielki bal pod hasłem #podziwiamBlachnickiego. Planujemy ten bal na 500 osób. Wierzymy, że znajdzie się tylu chętnych w naszym Ruchu, a i goście będą mile widziani. Dla wszystkich chętnych znajdziemy miejsce.

Kolejnym wydarzeniem będzie konferencja „#podziwiamBlachnickiego w jego dorobku”. Z naszymi konferencjami pragniemy dotrzeć do młodych Ruchu, aby z nimi podzielić się naszym podziwem dla Założyciela. Ludzie z diakonii odwiedzą Szkołę Animatora, Oazę Modlitwy i dotrą wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie chcą usłyszeć o tym wielkim człowieku.

Naszym marzeniem jest zapełnić Internet informacjami z cyklu #podziwiamBlachnickiego. Do tego potrzebny nam będzie każdy człowiek, który chce się podzielić swoim podziwem. My umieścimy to na stronie, Facebooku, Instagramie, Twiterze i wszędzie tam, gdzie nas zechcą. Warunek jest jeden: trzeba nam duuuużo fascynatów Blachnickiego i modlitwy. Szczegóły będą ogłoszone już niedługo. Prosimy Was Drodzy Oazowicze, abyście podzielili się z nami tym, za co podziwiacie Blachnickiego.

Hania i Robert Sobczykowie