Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 9 stycznia 2017, 14:10    

Przekazywanie wiary w rodzinie

Ukazał się 214. numer "Wieczernika"


214W adhortacji papieża Franciszka „Amoris Laetitia” dotyczącej życia rodzinnego znajduje się rozdział podejmujący tematykę przekazywania wiary. Możemy tam między innymi przeczytać: „Wiara jest darem Boga, otrzymanym na chrzcie, a nie wynikiem działania człowieka, lecz rodzice są narzędziami Boga, aby ona dojrzewała i rozwijała się. (…) Przekazywanie wiary zakłada, że rodzice przeżywają realne doświadczenia zaufania Bogu, poszukiwania Go, odczuwania Jego potrzeby, bo tylko w ten sposób «pokolenie pokoleniu głosi Jego dzieła i zwiastuje Jego potężne czyny» (Ps 145,4)” (AL 287).

Rodzi się wiele pytań związanych z tym, jak te piękne słowa wypełnić treścią. Jak przekazywać wiarę by kolejne pokolenia (nasze dzieci) w niej wzrastały a nie odchodziły od Boga? Co jest istotne, co stanowi zagrożenie na tej drodze? Czy jako rodzice i dziadkowie mamy świadomość , że naszym zadaniem jest doprowadzenie naszych dzieci do osobistego spotkania z Chrystusem, do ukazania im jak budować z Nim codzienną relację?

Zapraszamy do uważnej lektury najnowszego numeru „Wieczernika”, w którym można znaleźć zarówno intrygujące artykuły skłaniające do osobistej refleksji nad obrazem naszych rodzin, jak i poruszające świadectwa mogące nas umocnić i być może podpowiedzieć jak radzić sobie w różnych, czasem zaskakujących sytuacjach.

Renata Bartosiak

———————————————————

„Wieczernik”
http://www.wieczernik.oaza.pl/
http://www.facebook.com/wieczernik.pismo
os. Stare Żegrze 32/5
61-249 Poznań
tel. 61 879 77 69
wieczernik@oaza.pl
zamówienia i prenumerata:
tel. 61 862 53 73
prenumerata@wieczernik.oaza.pl

—————————————————————-

SPIS TREŚCI

Przekazywanie wiary

Na drodze ucznia

Z daleka i z bliska

Chwile

Felietony

 • Siódmy aniołŚwięte oburzenie
 • Dusza mnie pyta – Mistyka medyka

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

 • Formacyjne
 • Diakonijne
 • Inne

Zaproszenia

 • Centralne
 • Z Diecezji
 • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE