Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 3 stycznia 2015, 19:15    

Urodziny Pani Doroty Seweryn


W Niedzielę Świętej Rodziny 28 grudnia 2014 r. w Krościenku w gronie kilkudziesięciu osób świętowaliśmy jubileusz osiemdziesiątych urodzin Pani Doroty Seweryn.

Wśród gości byli przyjaciele Jubilatki z naszego Ruchu, m.in. Biskup Nominat Adam Wodarczyk, Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie,  ks. Józef Grygotowicz, ks. Hubert Lupa, ks. Piotr Kulbacki, ks. Wojciech Ignasiak, ks. Kazimierz Sroka, ks. Marek Andrzejuk oraz kapłani z Grywałdu i Krościenka.

W świętowaniu uczestniczyły również osoby z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła z Odpowiedzialną Główną Jolantą Szpilarewicz i współzałożycielkami Instytutu Zuzanną Podlewską i Gizelą Skop, a także przedstawicielki ze Słowacji. Przybyły również małżeństwa z Domowego Kościoła i osoby świeckie: z Bytomia, Lublina, Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławia, Tomaszowa, Białegostoku, Ostrołęki, z Maniów i Krościenka.

W południe w kościele parafialnym została odprawiona w intencji Jubilatki Msza św. dziękczynno-błagalna, którą koncelebrowało dziesięciu kapłanów. Posługi podczas liturgii podejmowali goście.

Na uroczysty obiad i popołudniowe świętowanie przybyli także wszyscy kapłani z krościeńskiej parafii oraz siostry służebniczki.

Na wstępie Biskup Nominat przekazał Jubilatce życzenia od abp. Wiktora Skworca, a potem życzenia składali także pozostali goście.

Na cześć Jubilatki wygłoszono uroczyste mowy, młode artystki z Bydgoszczy Edyta i Urszula Chmielewicz zagrały kilka pięknych utworów na skrzypcach i flecie, a także wysłuchaliśmy pięknej recytacji wierszy dedykowanych pani Dorocie.

Podczas prezentacji zdjęć pani Dorota wspominała niektóre wydarzenia i fakty ze swego życia, akcentując te związane z osobą Ojca Franciszka Blachnickiego; przerywano te opowieści kolędami.

W radosnej atmosferze świętowano kilka godzin. Goście, którzy pozostali na nocleg uczestniczyli jeszcze w modlitwie Nieszporów w kaplicy Chrystusa Sługi na Kopiej Górce albo w kaplicy Świętej Rodziny w domu na Jagiellońskiej.

Pani Dorota dziękuje wszystkim za modlitwę,  życzenia i wszelkie znaki pamięci.

A.R.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE