Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 2 września 2017, 20:14    

Wino na pielgrzymce KWC

Piąta pielgrzymka KWC w filii pelplińskiej


I to sama Matka Boża dbała o zaopatrzenie w procenty. Bo 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej przewidziany jest fragment Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej. Pasowało? Jak najbardziej. Przecież członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka nie są alkoholofobami. A nawet wiemy, że alkohol jest czymś dobrym, bo tylko od rzeczy dobrej możemy dobrowolnie pościć. Jest to zupełnie coś innego niż unikanie papierosów czy narkotyków – ta wstrzemięźliwość do zwyczajnie dbanie o zdrowie i unikanie trucizn, tu nie byłoby postu.


W ostatnią sobotę sierpnia do Gietrzwałdu zjeżdżają się członkowie, kandydaci i sympatycy KWC z filii pelplińskiej (diecezje bydgoska, toruńska, elbląska i archidiecezje gdańska, gnieźnieńska i warmińska). Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, które doskonale koresponduje z ideą Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, i to dzięki samej Maryi, która objawiała się w tym miejscu (i są to jedyne w Polsce objawienia Maryjne uznane przez Kościół Katolicki) w roku 1877 od 27 czerwca do 16 września. W tym roku około dwustu osób przybyło dwoma autokarami i kilkoma samochodami osobowymi albo pieszo.

– Matka Boża w Gietrzwałdzie nawoływała do trzeźwości, dlatego to miejsce jest dla nas źródłem, do którego pielgrzymujemy – wyjaśnia Krzysztof, odpowiedzialny za krucjatę w filii pelplińskiej, w której skład wchodzą wspólnoty z diecezji gdańskiej, bydgoskiej, toruńskiej, elbląska, gnieźnieńska, pelplińska i warmińska.

To już piąta pielgrzymka krucjaty w Gietrzwałdzie. – Przyjeżdżamy zawsze w ostatnią sobotę sierpnia, by dziękować za miesiąc trzeźwości, kiedy niektórzy podejmują trud abstynencji od alkoholu – dodaje.

czytaj więcej:

Wino na pielgrzymce KWC

www.olsztyn.gosc.pl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE