Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 5 marca 2018, 16:32    

Zbieramy na figurę ks. Blachnickiego

Zamiast kupić coś dla siebie, wpłać na Kopią, jest w potrzebie!


Zostań sponsorem figury Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, która stanie w  Krościenku nad Dunajcem na kamiennym postumencie w pobliżu wejścia do sekretariatu Centrum Ruchu na Kopiej Górce.

Figura naturalnej wielkości odlana z brązu została wykonana przez prof. ASP w Krakowie Karola Badynę i przedstawia Założyciela naszego ruchu w trakcie wygłaszanej przez niego konferencji w końcowym etapie jego życia.  Koszt jej wykonania to 80 000 zł. Na zdjęciu przedstawiono wykonany z plasteliny dokładny model figury, na podstawie której powstaje odlew z brązu.

W intencji  wszystkich ofiarodawców  piątego dnia każdego miesiąca (lub w pobliżu tej daty) sprawuję Eucharystię w kaplicy Chrystusa Sługi w Krościenku.

ks. Marek Sędek

AKTUALNY STAN WPŁAT:

WPŁAT MOŻNA DOKONYWAĆ NA PONIŻSZE KONTO:

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie ul. ks. F. Blachnickiego 2, Krościenko n. D. nr konta: 10 1560 1108 0000 9060 0019 2360
tytuł wpłaty: Darowizna na figurę ks. F. Blachnickiego

 

 • Robert🇵🇱💯

  Coś się ten wskaźnik zaciął chyba…

 • Michał Suchar Kmiecik

  Bez sensu tyle pieniędzy wydawać.

  • Robert🇵🇱💯

   Judasz też tak mówił…

   (Mt 26,8)

   • Krzysiek

    Uczniowie, być może Judasz też, poprawiam, bo ogólnie porównanie czyjegoś zachowania do zachowania Judasza brzmi zdecydowanie za ostro. Jezus argumentuje czyn kobiety, jako dobry uczynek wobec Jego, a budowanie figur to trochę inna sprawa. Więc nie tworzyłbym takiego porównania.

    • Robert🇵🇱💯

     U św. Jana (J 12, 4) jest doprecyzowane, że to Judasz był tak skonfundowany. Może i za ostre porównanie, ale nie przepadam za takim marudzeniem. Dla takich maruderów na wszystko szkoda pieniędzy. Nie chce – niech nie daje, niech wspiera, inne dzieła. Ale niech nie komentuje, że mu szkoda złotówki, której nie wydał.

     • Judyta Sowa

      Mamy wolność. Wypowiedzi też. Przynajmniej jego komentarz nie był obrażaniem nikogo, w przeciwieństwie do Twojego. Szczególnie na tym forum powinno się przestrzegać miłości bliźniego, potem można budować pomniki z brązu. Miłość najważniejsza.

     • Robert🇵🇱💯

      Mamy wolność. Więc ja też mam prawo odpowiedzieć. A że wypowiedź którą skomentowałem była w tym samym tonie, co wypowiedź Judasza – to już nie moja wina i nie zamierzam za to przepraszać.

     • Judyta Sowa

      W sumie tak, kasa ważniejsza niż Jezus i Ewangelia.

     • Robert🇵🇱💯

      …dla tych szczególnie, co nie chcą wspierać takich dzieł i marudzą, że szkoda na to pieniędzy (których nie wydali).

     • Judyta Sowa

      Nikt praktycznie nie marudzi, Ty jeden robisz aferę, gdzie jej nie potrzeba i obrażasz innych. Kazdy ma prawo głosu. Jest wolność. Ja jestem za tą inicjatywą, gdyby Cię to obchodziło, choć nie sądzę, żebyś w kakikolwiek sposób interesował sie zdaniem drugiegi i ją popieram, ale jestem przeciwna złości i chamstwu szczególnie wsrod ludzi Kościoła – tak dla jasności. Nie jesteś jedynym, co płaci na Ruch i Kościół, dla informacji. Może nawet inni płacą dużo więcej. Jeśli ktoś pisze, ze to jest bez sensu, zapytaj dlaczego, wskaż argumenty. Zachowaj się jak katolik. A nie obrażaj ludzi. Grzyby nie to, że jestem z Ruchu i wiem, że to ppzytywne działanie, ktorym kieruke ks. Marek i zobaczyła Twoj komentarz, to na pewno bym się od tego trzymała z daleka. Fanatyzm nie jest niczym pozytywnym. Zapamiętaj. Fanatycy podążają za szatanem, nie za Jezusem.

     • Robert🇵🇱💯

      To ty się do mnie przyczepiłaś i robisz aferę.
      Zachowaj się jak katolik i nie wyzywaj mnie od fanatyków.

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE