Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 5 maja 2019, 13:14    

6. Oaza Modlitwy Dzieci Bożych w diecezji łowickiej


W dniach 26-28 kwietnia 2019r. dzieci z diecezji łowickiej uczestniczyły w rekolekcjach Ruchu Światło-Życie w Nowym Mieście nad Pilicą.

Tematem tegorocznych rekolekcji były słowa „i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. Dzieci w czasie spotkań formacyjnych prowadzonych przez animatorów mogły podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat przebaczenia. Bezpośrednim przygotowaniem do Święta Bożego Miłosierdzia była modlitwa przy relikwiach Św. Siostry Faustyny oraz przedstawienie jej życiorysu. Był także czas na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania i przygotowanie do Mszy Świętej, którą odprawił bp Wojciech Osial. Poruszającym punktem programu była adoracja Najświętszego Sakramentu.

W bogatym programie rekolekcji znalazł się czas na wszystko – również na zwiedzanie ciekawych miejsc, wspólną zabawę i relaks. Sprzyjało to nawiązywaniu nowych znajomości i budowaniu poczucia wspólnoty.

Miejscowa szkoła na trzy dni zamieniła się w miejsce noclegu, modlitwy, spotkań i zabawy dla 130 dzieci dzięki gościnności dyrektor Janiny Wyszkowskiej i współpracy wielu osób – obsługi szkoły, organizatora ks. moderatora Sylwestra Bernata, ks. Stanisława Dusiłło, animatorów, rodziców z Domowego Kościoła i Odnowy w Duchu Świętym oraz s. Ewy ze Zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny ze Skierniewic. /wsz/

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE