Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 25 listopada 2016, 13:05    

Ziemia Święta

Ukazał się 213. numer "Wieczernika"


okladka213aWśród naszych znajomych są tacy, którzy już tam byli (i zazwyczaj wspominają ten pobyt z nostalgią, przy czym część chce wracać lub wracają tam jak najczęściej można), tacy, którzy marzą o takiej wyprawie, a nawet zbierają nią pieniądze i tacy, którzy twardo mówią: „Nigdy, to niebezpieczne, nierozważne, życie mi miłe”.

Jak to więc jest, czy naprawdę można (albo czy naprawdę nie można?) być chrześcijaninem nie dotknąwszy osobiście ziemi, po której chodził Jezus? Na ile dzisiejszy Izrael pozwala rzeczywiście dotrzeć do początków chrześcijaństwa, na ile możliwe jest jakieś mistyczne doświadczenie bliskości Boga właśnie tam – i czy to rzeczywiście jest głębsze czy lepsze (o ile można wartościować) doświadczenie bliskości Boga niż dajmy na to w Santiago de Compostella, La Salette czy Łagiewnikach? Czy rzeczywiście ta „piąta ewangelia” jest taka ważna? No i w ogóle jak ma się ojczyzna Jezusa do dzisiejszych granic państwowych? Gdzie tak naprawdę leży Ziemia Święta? I czy rzeczywiście wycieczka – a może lepiej powiedzieć pielgrzymka – na tamte tereny jest tak strasznie niebezpieczna?

Redakcja „Wieczernika” zaprasza na spotkanie z Ziemią Świętą. Będą to czasem bardzo intymne spotkania-świadectwa. Z pewnością warto się nad nimi uważnie pochylić, niezależnie od tego, do której z wymienionych na początku grup się zaliczamy.

Agata Jankowiak

———————————————————

„Wieczernik”
http://www.wieczernik.oaza.pl/
http://www.facebook.com/wieczernik.pismo
os. Stare Żegrze 32/5
61-249 Poznań
tel. 61 879 77 69
wieczernik@oaza.pl
zamówienia i prenumerata:
tel. 61 862 53 73
prenumerata@wieczernik.oaza.pl

—————————————————————-

SPIS TREŚCI

Ziemia Święta

Na drodze ucznia

Z daleka i z bliska

Chwile

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE