Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 28 maja 2016, 10:35    

Boże Ciało inne niż zawsze


– Mieliśmy najpiękniejszą procesję Bożego Ciała w Polsce – powiedział po jej zakończeniu pomysłodawca odprawienia Mszy na Wichrówce o. Bartosz. I nie sposób nie przyznać mu racji.

Bo jak inaczej nazwać spacer drogą z otwartym widokiem na Tatry, Pieniny Spiskie i Gorce? Owszem, były obawy o pogodę i o osoby starsze, którym ta odległość mogła przysporzyć kłopotów, ale udało się wypracować bardzo dobry kompromis. Tylko jeden ołtarz położony był w drodze na Wichrówkę, trzy kolejne były już we wsi. Ci, których zaproponowana przez wikarego odległość z tych czy innych względów odstraszała, mogli więc pójść na poranną Mszę św., a w południe po prostu podejść na Polną.

Drewnianą willę na Honaju, przy której odbyła się dzisiejsza Msza św., wybudował w 1935 r. krakowski notariusz Bogusław Pajor. Od 1973 r. jest ona własnością Instytutu Ruchu „Światło – Życie” założonego przez ks. Franciszka Blachnickiego. Na co dzień mieszkają tu p. Basia i p. Grażynka, a w samej Wichrówce często odbywają się dni skupienia i rekolekcje.

Pogoda, pomimo wczorajszego załamania, burzy i intensywnych opadów deszczu, dzisiaj dopisała wspaniale, a najlepszym tłem do uwielbienia Pana w Najświętszym Sakramencie okazała się sama przyroda. Widoki na ośnieżone szczyty Tatr, zielone zbocze Zoru i niebieskawe pasmo Gorców idealnie współgrały z naszymi modlitwami i śpiewem. (…)

Tegoroczna uroczystość Bożego Ciała zakończyła się wewnątrz kościoła odśpiewaniem Te Deum i hymnu Boże coś Polskę. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ferment dobrych zmian da o sobie znać również w przyszłym roku.

Krystyna Waniczek

fragmenty relacji i zdjęcia z Dursztyńskiego Portalu Informacyjnego

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE