Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 1 października 2015, 12:09    

Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót ks. Franciszka Blachnickiego


W dniu dzisiejszym (1 X 2015) o godzinie 12.00  Watykan podał informację, iż Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Założyciela Ruchu Światło-Życie.

Informacja w języku włoskim brzmi:

eri, 30 settembre 2015, il Santo Padre Francesco ha ricevuto in udienza privata Sua Eminenza Reverendissima il Signor Cardinale Angelo Amato, S.D.B., Prefetto della Congregazione delle Cause dei Santi. Nel corso dell’udienza il Sommo Pontefice ha autorizzato la Congregazione a promulgare i decreti riguardanti:

– le virtù eroiche del Servo di Dio Francesco Blachnicki, Sacerdote diocesano; nato a Rybnik (Polonia) il 24 marzo 1921 e morto a Carlsberg (Germania) il 27 febbraio 1987;

Do ogłoszenia beatyfikacji potrzebny jest zatem tylko jeden warunek: cud.

Kościół pielgrzymujący na ziemi decyzją papieża Franciszka, po gruntownym zbadaniu życia czcigodnego Sługi Bożego, orzeka dzisiaj o heroiczności i świętości jego życia. Teraz czekamy i modlimy się o cud za wstawiennictwem czcigodnego Sługi Bożego, aby mogła dokonać się jego beatyfikacja. Chwała Panu! – stwierdził bp Adam Wodarczyk, postulator procesu beatyfikacyjnego, poprzedni moderator generalny Ruchu Światło-Życie.

Heroiczność cnót założyciela Ruchu Światło-Życie we wtorek 22 września uznała Kongregacja ds. Kanonizacyjnych. W środę 30 września w godzinach popołudniowych dokument podpisał Ojciec święty. Na prywatnej audiencji papieżowi Franciszkowi dokument przedstawił kardynał Angelo Amato, prefekt kongregacji. On też ogłosił 1 października o podpisaniu przez Papieża dekretu.

[press.vatican.va; gosc.pl]

(AJ)

 

 

 • Patrycja

  Alleluja !!!

 • inż

  Chwała Panu!

  Nie zmarnujmy dziedzictwa Czcigodnego Sługi Bożego! To program dla całego Kościoła i powinniśmy się nim dzielić z Kościołem w innych krajach.

 • Anna Dzwonkowska-Pucia

  20 września we wtorek rano, po całej Polsce, rozesłany został SMS o umierającej Sylwii 27 lat, trzeci poród przez cesarskie cięcie, 4 doba po porodzie, zator płucny i lekarz oświadcza, że kobieta umiera. Sama tego SMSa rozesłałam po wielu znajomych, zwłaszcza z DK. Dzień później zaczęły dochodzić słuchy, że Sylwia została uratowana, wszystko się cofnęło w godzinę miłosierdzia tego samego dnia. Nie ukrywam, że gorąco prosiłam ks. Blachnickiego o jej uratowanie, pewno wiele osób też. Nie wiem, niestety, kim ta Sylwia jest i gdzie jest. Na wielodzietni.org ktoś rozpoczął dyskusję modlitewną, ponoć ktoś nawet dotarł do męża tej Sylwii. Nieśmiało myślę, że może to jest cud, którego nam trzeba do beatyfikacji?

KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE