Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 11 sierpnia 2016, 12:21    

Tabor 2016


Święto Przemienienia Pańskiego uczciliśmy wspólnie z okolicznymi mieszkańcami podczas niedzielnej Eucharystii na górze Błyszcz, przez oazowiczów zwanej Taborem.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Mszy Świętej przewodniczył moderator generalny Ruchu ks. Marek Sędek, natomiast posługę śpiewu podjęła się Miesięczna Szkoła Animatora, aktualnie przebywająca w Centrum Ruchu Światło-Życie.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Dodatkowo, z racji podsumowania tygodniowego bloku tematycznego dotyczącego ewangelizacji, uczestnicy szkoły przestawili krótką scenkę, w której przekazali orędzie ojca świętego Franciszka usłyszane podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, w którym mówił on o porzuceniu kanapy na rzecz butów, najlepiej wyczynowych.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Scenka ta wzbudziła entuzjazm widzów, którzy nagrodzili aktorów gromkimi oklaskami. Animatorzy podzielili się z nami również swoimi przeżyciami i refleksjami po udziale w ŚDM na krakowskich Błoniach.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Po Mszy Świętej oazowicze zaproponowali uczestnikom celebracji możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Była także agapa, na której serwowano dania regionalne, a towarzyszył temu koncert muzyki góralskiej, co jest już tradycją tego corocznego wydarzenia. Po poczęstowaniu się kiełbaską i kromką chleba ruszyliśmy w drogę powrotną. Dla mnie osobiście było to piękne przeżycie oraz kolejne zachwycenie się tutejszą kulturą i tradycjami.

Alicja Szmit

więcej zdjęć z wydarzenia: www.facebook.com/kopiagorka

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE