100 adopcji na 100 lat

Diakonia Misyjna zaprasza do wspólnego przygotowania prezentu dla ks. Franciszka Blachnickiego z okazji setnej rocznicy jego urodzin. Chcemy, jako członkowie i sympatycy Ruchu, zasponsorować kolejne 100 dzieci z Kenii, gdzie działamy już od lat!

  • Project “Adopcji na odległość”, który na nowo uruchomiliśmy w zeszłym roku, przynosi już realne efekty. Widzimy to w sierocińcu SHALOM HOME, gdzie mieszkam, oraz w innych miejscach. Na czas pandemii i zamkniętych szkół dzieci miały zapewnione utrzymanie! – mówi Ewa Korbut, animatorka posługująca w Kenii.

Program “Adopcji na odległość” polega na opiece finansowej i modlitewnej nad konkretnym dzieckiem z Kenii. Są to dzieci z ubogich rodzin oraz sieroty z rejonu Tigania, Laare i Homa Bay oraz dwie szkoły w rejonie Meru. Każdy zna imię i krótką historię dziecka. Dostaje jego zdjęcie i regularne informacje o jego postępach w nauce. Dzieciom można przesłać też list w wersji elektronicznej. Członkowie diakonii są przekonani, że taki prezent spodobałby się Ojcu Franciszkowi, który przecież także zaczynał o pracy z dziećmi.

Aby zgłosić się do programu wystarczy skontaktować się na adres adopcja@oaza.pl. Tam uzyskać można deklarację, szczegóły płatności i kontaktu. Koszt miesięcznego wsparcia dziecka to 120 zł, co pokrywa koszty czesnego w szkołach i utrzymania dziecka. Ofiary można wysyłać miesięcznie, kwartalnie lub za rok z góry. Na stronie misje.oaza.pl są też artykuły o działalności w Afryce – w tym także o adopcyjnych podopiecznych.

  • W program włącza się już wielu oazowiczów, rodziny, Kręgi Domowego Kościoła, całe klasy czy wspólnoty. Według nas ma to podwójną korzyść – dzieci w Kenii mogą chodzić do szkoły i mieć zapewnione utrzymanie, a my w Polsce uczymy się pomagać nawet tym, których nigdy nie spotkamy, co są tak daleko w zupełnie innym kraju I kulturze. To prawdziwy obraz misyjności Kościoła – mówi Weronika Stefańczuk, odpowiedzialna za program adopcyjny.
  • Mamy nadzieję, że nasza akcja na stałe zagości w świadomości oazowiczów, bo nie jest to tylko inicjatywa misyjna, ale także bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach inicjatywa pro-life – zaznacza Agata Zawadzka, animator odpowiedzialna Centralnej Diakonii Misyjnej.

Program można wesprzeć też dowolną wpłatą na konto:
Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
44 1240 1574 1111 0010 9064 5946
tytuł: Cele statutowe – Adopcja na odległość

Z tych wpłat wspieramy rozbudowę szkół, kupujemy dodatkowe prezenty czy środki czystości na czas pandemii.

Oazowy program ‘Adopcji na odległość” przywrócono w 2019 roku w trakcie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, ale są też uczniowie sponsorowani już nawet 10 lat. Aktualnie w Kenii przebywają dwie animatorki, które wspierają projekt.

Ewa Korbut